Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosnak tartjátok a 2. napja...

Jogosnak tartjátok a 2. napja tartó szmogriadót ebben a formában?

Figyelt kérdés

Megint a csóró embert büntetik, mert nincs pénze jobb autóra. Én személy szerint nem kényelemből használom a szakadt kocsimat, hanem mert így is másfél órát kell utaznom a munkahelyemre, keményen 75.000 Ft-os fizetésért, csak mert ez van. Rákényszerítenek, hogy napi 2000 Ft-ot költsek BKV-jegyre, azért, hogy 500 régi autóval kevesebb legyen az utakon, mindemellett a gazdagok 100 millióan mehetnek a szép új autóikkal, és valahogy nem csökkent a szmog mára! A forgalom ráadásul ugyanolyan volt mint eddig. Mért nem volt igazságosabb a rendszámos megoldás, amikor kb. lefeleződött a forgalom, és mindenki csak 1 napot szívott? A gazdag csak utazzon kényelmesen, a szegény meg megint dögöljön meg?! Undorító ez az ország!


Érdekelne a véleményetek, köszönöm!



2011. nov. 18. 10:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Idegbetegségemben rossz kategóriába tettem a kérdést, ne haragudjatok érte... :)
2011. nov. 18. 10:33
 2/21 zkriszti3 válasza:
42%
Nem haragszom.Minden téren a szegény de becsületes emberek buknak.Saját tapasztalat. Már nem is csodálkozom.
2011. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
61%
Igazából egyikkel sem értek egyet ezt ag egészet nem hinném hogy a közlekedés csökkentésével kellene megoldani, hanem inkább a gyárak gázkibocsájtásának szabályozásával, azt kellene szigoróbban venni. Persze hogyha az autók kibocsájtását akarják szabályozni, akkor tegyék ingyenessé az ilyen napokon a tömegközlekedést, és a parkolást és tiltsák be az autók használatát, kivéve ha valakinek halaszthatatlan dolga van(mittomén a teres feleségét sürősseg a kórházba kell szállítsa v ilyenek...)
2011. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
bocs az elírásokért, nyilván véletlenek, de gondolom ettől függetlenül mindenkinek leesett a lényeg...
2011. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
94%

Szerintem elérhető árúvá kéne tenni a környezetbarát kocsikat, de még inkább a tömegközlekedést. Ugyanis horror árakon mozog mindkettő!

A munkáltatódtól nem tudsz utazási támogatást kérni?

2011. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát igen, akkor itt már arról is beszélhetnénk, hogy ilyen fizetések mellett hogy kerülhet 430 Ft-ba lassan a gázolaj, hogy lehet a BKV-bérlet 10.000 ilyen "szolgáltatásért", és hogy miből vegyen az ember jobb autót, ha még hitelt sem kap amit utána amúgy sem tudna visszafizetni... de a 15 liter benzint elfogyasztó luxuautók nyilván kevesebbet szennyeznek, mint az én füstmentes autóm, ami 5 litert eszik meg... meddig szúrják még ki a szemünket ilyen abszurd dolgokkal?
2011. nov. 18. 11:09
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos a főnökömtől nem tudok semmilyen támogatást kérni, pedig jó az ötleted, de annak is örülünk, ha nem csődöl be az üzlete még idén! ilyen körülmények között a vállalkozások is meghalnak, fizetne ő többet, de örül ha a járulékokat befizeti utánunk... újabb érdekes kérdés... :(
2011. nov. 18. 11:11
 8/21 tetro ***** válasza:
75%
én a belvárosban élek. teljesen jogosnak tartom a kitiltást. neked kellemetlenség, megértem. nekem meg a te kocsid füstje a kellemetlenség. és én nem tehetek arról, hogy neked nincs pénzed jobb autóra, így a füstjét sem szeretném szívni korlátlan mennyiségben. de abban egyetértek veled, hogy ez normális elérhető árú tömegközlekedés nélkül ultra nagy szopatás. lehetne ilyenkor ingyen a BKV mondjuk annak, aki igazolni tudja, hogy az autója ki van tiltva épp.
2011. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én értelek, de én a belvárosba kocsival még sosem tettem be a lábam, mert ott van metro, villamos, minden... én kieső helyre járok dolgozni. és azt azért hidd el, hogy a többi autó korlátozása nélkül a néhány öreg dízel kitiltása nem fogja nagyon befolyásolni a levegő minőségét. mi van a többi ezerrel, ami most is ott áll a dugóban? az nem szennyez? félreértettél, jogos a szmogriadó, de nem csak a csóróknak kéne tiltani mindent.
2011. nov. 18. 12:28
 10/21 zkriszti3 válasza:
Második vagyok.Minek leszavazni ? még autóm sincs.Mindig tömegközlekedést választok a városon kívül,bent az egész család gyalogol. Talán akik ilyen kedvesek hozzám szintén járhatnának gyalog.
2011. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!