Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány megszerzése után...

Jogosítvány megszerzése után menyi időbe telik hogy külföldön is érvényessé váljon a jogsim?

Figyelt kérdés
2 véleményt hallottam eddig, egyik szerint 18. életévhez van kötve a külföldön való vezetés, másik szerint pedig 1éves vezetői tapasztalathoz. Most mi van érvényben???
2012. jan. 31. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján betöltött 18. életév kell hozzá, én is így tudom.

2012. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
én úgy tudom, hogy mind2, 18. életév és egy éves jogsi is kell hozzá. (De pl az USA-ban nem fogadják el az európai jogsit, ott újra kell vizsgázni)
2012. jan. 31. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell egy éves jogsi. Csak a betöltött 18. év. Nekem még fél éves sem volt a jogsim, amikor Németországban vezettem.
2012. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki keveri folyton.

Két korlátozás van egy friss jogosítványon (persze B-kat.)


1. Amíg 18 éves nem vagy, addig nem vezethetsz külföldön.


2. 2 évig nem vontathatsz semmit.


Ezt a kettőt nagyon szeretik keverni az emberek, meg összemixelik, pedig nem olyan bonyolult tényleg.

2012. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. ;)
2012. jan. 31. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!