Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 90km/h helyett 104km/h-val...

90km/h helyett 104km/h-val közlekedtem. Kiküldték a szabálysértési lapot, illetve a nyilatkozati nyomtatványt és hogy 30000Ft-ot kell fizetni. Jogosan?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom az interneten, hogy 15km/h túllépés után büntethetnek meg, az alatt maximum helyszíni bírságot szabhatnak ki. Volt már esetleg valaki hasonló helyzetben? Nem ez lenne az első eset, hogy próbálkozik a rendőrség olyat megfizettetni ami nem jogos.
2012. márc. 12. 21:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Most hiába jöttök a nagy dumával, hogy "gyorshajtó vadállat, ne rinyálj"."

Nem mondom, hogy gyorshajtó vadállat, én is összeszedtem már 4db 30 as csekket. Befizettem ez van.. Perre lehet vinni, de sztem esélytelen megnyerni.

2012. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ha perre viszed, akkor megnyerhető.

Félreértés ne essék: a kérdező tisztában van azzal, hogy vétett a szabályok ellen, és semmi problémája nem lenne a dologgal, ha 105-el ment volna és így kapja a csekket, vagy ha 104-re a helyszínen megbüntetik. De egyik sem történt!

2012. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el a határozatot!

Igazából 107-tel mértek be, de az előadó figyelembe vette a javadra a 3 km/h műszer pontatlanságot is. Ezt le is írják a határozatban.

Megfellebbezheted, de ne várd hogy a szabálysértési előadó azt mondja: Bocs, tévedtem, 104-gyel szabad gyorshajtani!

Inkább az történik majd, hogy átírja közigbírságról utólagosan kiszabott helyszíni bírsággá, és buktál 5000 illetéket!

2012. márc. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérhetsz halasztást vagy részletfizetést.


"A határozat közlését követően a teljesítési határidő leteltéig - 3.000,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent."


[link]

[link]

2012. márc. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szóval

90 a megengedett. Ha lefotóznak 95-el is szabálysértés, 30 ezerrel. Az objektív felelősség ebben az esetben 105 km/h-nál lép életbe.

Na te ezért kaptál nyilatkozat nyomtatványt. Hogy nyilatkozz, ki vezette az autót, mert az fizet.

Ilyenkor kell közeli hozzátartozó... :-)

És mielőtt sok okos támadna, hogy az már nincs, de van. Az objektív felelősség, azaz a közigazgatási bírság bizonyos gyorshajtás felett van. 50-nél 67-re állítják az órát, 90-nél 105, 130-nál 150. Alatta, mint a te esetedben nem szabályszegés, hanem szabálysértés.

Amúgy a tilosban parkolás is objektív, fix 30 ezer.

2012. márc. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Alatta, mint a te esetedben nem szabályszegés, hanem szabálysértés. "


Gartulálok... ha a hülyeség fájna...

2012. márc. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

miért is hülyeség???? Objektív felelősség egy bizonyos százalék felett van. Ha 50-es táblánál bemérnek 55-el, az szabálysértés, szabálysértési eljárás indul a hatósági jelzés (rendszám) szerint, ahol a bejegyzett üzembentartót/tulajdonost értesítik, nyilatkozzon az elkövetőről. ha 68-al mérnek be (például), akkor nem nyilatkoztatnak, hanem a bejegyzett üzembentartó/tulajdonos részére megy a bírság, amit ha a megadott határidőig nem fizetsz be, a kocsit a hatóság ideiglenesen kivonja a forgalomból.

egy rendőr

2012. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!