Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabálysértési birságot...

Szabálysértési birságot átlehet-e váltani közmunkára vagy cellára?

Figyelt kérdés
Néhány ezer forintos parkolási birság kiszabása elé nézek:Nem is az összeg zavarna, ha elkövettem volna, de nincs igaza a közterület fenntartónak.Hogy valami zöld terület vagy sem, azt csak ők tudják, olyan helyen, amit a jámbor, de figyelmes autós,a legnyagyobb körültekintéssel sem tekint annak.Ezt a négy-őt autónyi területet tisztes távolságból figyeli egy - civilnek állcázott - alkalmazott és amikor az autós eltávozott, akkor nagy sietve a szélvédőre teszi az előre kitöltött cédulát.Az autónál már csak a rendszám kerül a papirra.Az ilyen eljárás miatt gondoltam, hogy leülöm, vagy közmunkát vállalok.Ezek letőltésénék mennyi a napidij?Volt-e már valaki ilyen helyzetben?
2010. febr. 1. 21:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha leülöd, akkor 5000/nap, a közmunkát nem tudom.
2010. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
és ha leüli akkor lesz príusza?
2010. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ha leüli, akkor priusz.
2010. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy lesz! Ne higyj a 3.iknak. Ez csak szabálysértés.
2010. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Szabálysértés nem jár priusszal. Csak a bűncselekmény.
2010. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jobb ha tudod hogy leülheted!!


Szóval: A közterületesek a lakhely szerinti zsarukra bízzák a behajtást, ha nekik nem fizetsz. Ha tudják hogy hol dolgozol az gáz, mert letiltják a fizetésedből. Ez ugyanis a nem fizetés utáni első lépcső. A fokozatosságot pedig be kell tartatniuk. Ha tudják hol dolgozol, akkor nem kaphatsz közmunkát! Ha nincs infójuk a munkahelyedről akkor kiküldik az adóhivatalnak, de ők visszaküldik h nem tudják behajtani. Majd a jegyző dönt h közmunka v elzárás. Jelezni kell a rendőrség felé, lehetőleg minél előbb h vállalod a közmunkát. Ekkor a szab. sértési határozatbani bírságot átváltoztatják közmunkára, és majd szólnak, hogy mikor és hol jelentkezz munkára.


Választhatod az elzárást is, de akkor rabosítanak (ujjlenyomat vétel, és adatbázisba is bekerülsz), és priuszod lesz. Ez nagyon nem jó!


A közmunka napi 5 rugóval ketyeg, és csak a szabadnapodon és max talán 8 órában hajtatható végre. Ha 8 rugóval lógsz akkor az 5+3 ezer szóval csak 1 napi közmunka. Ezért is dolgoztam le. Végülis, hol kapsz 4 órányi levélgereblyézésért 8 ezret? :)


Ennyi.

2010. febr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
lehuzzák a fizudból ha kártyára kapod,közmunkára is mehetsz.de ha nem az elöttem lévő idiótákra halgatsz,hanem rám írsz szépen egy kérelmet.kicsit sírsz az anyagi helyzeted miatt,és megkéred őket h tekintsenek el tőle.és beszarsz,nekem már 2x bejött.
2010. febr. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csak szabálysértés. DE! ha leülöd, akkor már ugyanúgy büntetett előélted lesz, bejegyzés az erkölcsidben, mintha bűncselekmény lett volna.


A 3. válaszadó voltam (Ha nem hiszed el, nem baj, de attól még így van)

2010. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"írsz szépen egy kérelmet.kicsit sírsz az anyagi helyzeted miatt,és megkéred őket h tekintsenek el tőle.és beszarsz,nekem már 2x bejött."


Részben ezért tart itt az ország anyagi helyzete.... Szabályszegés, kérvény tele hazugságokkal és álkifogásokkal és megússzátok. Elég olcsón eladjátok a becsületeteket meg a gerinceteket, de gondolom az a lényeg, hogy ne kelljen kifizetni a szabálysértésetek következményét, a becsület meg kit érdekel.

2010. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mindenek előtt köszönöm a válaszokat.Már ezért is érdemes volt Hozzátok fordulnom e fennti kérdésemmel.Ami azt is bizonyitja, hogy nem szabad már az első irgum-burgumra hasra vágódni, hanem használni kell a "szürke" állományt az ilyen-olyan himi-humi intézkedések előtt. Egyszerűsitem a helyzetem: nyugdijas vagyok,no nem "zsiros", hanem "sovány".

Hatezerrel fenyegetnek, még nincs határozat, de úgy gondoltam, felkészülök a lehetőségekre.

Öt rugó egy nap.Irtátok. Ha leülöm (a priusz - ha jegyzik - nem érdekel), néhány órával tovább maradok, ha közmunka, akkor az ezret sem fizetem ki.Másnap bemegyek az ideiglenes munkahelyemre,bejelentkezek, felveszem a szerszámokat (lapát,seprű, talicska) megreggelizek, ránézek az órámra, hűűhaa, túlórázni nem akarok, leadom a szerszámokat, de az átvevő nincs a raktárban, várnom kell...Na, szóval tovább nem folytatom.

Még valamit a 2:27-nek. A Te válaszodban is van megfontolásra érdemes javaslat, de azért az előtted válaszolók nevében én kikérem, hogy Őket "idiótának" nevezzed.A Te nevedben - habár erre nem hatalmaztál fel - én elnézést kérek Tőlük.

2010. febr. 2. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!