Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Feleségemet vittem be 2 hete...

Feleségemet vittem be 2 hete szülni Gyorsan jöttek a fájásai és 1 hónappal előbb jött a kicsi. Gyorsan is mentem a kocsival jött is a csekk 90 helyett 120-al mentem. Ezt mindenképpen ki kell fizetni? Nem lehet valahogy igazolni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 27. 17:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom, de ki kell fizetni.
2012. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
89%
Nem lehet, mert akkor bárki gyorsan hajthat akinek oka van rá, nem "igazságos" legalábbis a közlekedés szabályait meghatározó egyének szerint.
2012. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Attól tartok, hogy nem. A jelenlegi szabályok szerint nem lehet mérlegelni. Gyorsabban hajtottál a megengedettnél? Igen. Több mint 30%-kal? Igen. Akkor elő a táblázatot és aszerint megbírságolnak, pont.

[link]

2012. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Mentőt,rohammentőt kellettél volna hívni, az mindaddig, amíg eset ügyében megy(van bennük gps,meg műholdas nyomkövető,tehát az illetékesek számára lenyomozható,nyomon követhető,mikor hol vannak,és az is, hogy ténylegesen eset ügyében járnak-e el...), mehet elvileg bármennyivel,mindaddig,amíg a beteg testi épségét nem befolyásolja...
2012. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

nem ok, ha szülni vittél valakit.

mivel nem vagy mentő és nincs megkülönböztető jelzésed, be kell tartani a KRESZt

2012. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
A gyoshajtással még a feleséged, a születendő gyermeked, a magad és más autós életét is veszélyeztetted. Jogos a büntetés.
2012. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
91%
a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól.
2012. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát akkor kifizetem. Hívtunk Mentőt.. de elnézést b*sszott kijönni.Késtek. Mi meg nem vártunk.
2012. máj. 27. 18:15
 9/17 anonim válasza:
100%
Nemrég volt egy riport a tévében egy apával, akinek a kislánya valami vegyszert ivott, apa rohant vele a kórházba, a kórház előtt nem volt szabad parkolóhely, így tilosban parkolt. 30 ezer. Ki kell fizetnie. Röhej! :S Megnézném, hogy ki az, aki elkezdene parkolóhelyet keresgélni, amikor a gyereke életveszélyben van. Sajnos nálunk nem létezik olyan, hogy méltányosság. :S
2012. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Másutt se létezik ilyen esetben méltányosság. Mi Németországban fizettünk a gyerekkel a kórházba menet. Befulladt allergiás rohamtól.

Én nem is tiltakoztam, amikor gyorsabbanmentünk akkor tisztában voltunk, hogy ez jöhet.

Jól is néznénk ki, ha mindenki elkezdhetne magyarázkodni, hogy csak a kórházba, csak a gyerekért az oviba, mert vészhelyzet, vagy a melóhelyre,mert vészhelyzet,kirugnak ha mégegyszer elkésem.

A szabályt be kell tartani.

2012. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!