Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőri intézkedés, mire...

Rendőri intézkedés, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Külföldről (valószínűleg tréleren) behozott autót akartam venni.

Az eladóval mentünk egy próbakört, én vezettem. Rendőr megállított minket. Autón holland rendszám, de mint kiderült nem ezé az autóé mert csak "rárakta az eladó, hogy legyen rajta valami"

Egyébként az előlegből akarta befizetni a regisztrációs adót az eladó.

Rendőr adatokat felvette, most mire számítsak? (Autót nem vettem meg)


2012. júl. 5. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:

te ne pánikolj,

ha érvényes jogsival, és józanon vezetted a más tulajdonában lévő szgk-t,akkor neked nem sok bajod lesz ebből

2012. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így igaz, te semmi törvénybe ütközőt nem tettél.
2012. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már hogyne tett volna.


A sofőr MINDIG felelős azért, hogy az általa vezetett gépjármű okmányai rendben vannak-e!


Ebben az esetben közös a felelősségetek az eladóval


De valószínűleg minimális büntetéssel megúszod (vagy ha nem tuti a fellebbezés enyhítésért), mert boci szemekkel vallod majd, hogy épp meg akartad venni az autót és jóhiszeműen hittél az eladónak, hogy minden OK.

2012. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ááá, tényleg nincs mitől félned:


Egyedi azonosító jel meghamisítása


277/A. § (1) Aki


a) egyedi azonosító jelet eltávolít, vagy egyéb módon meghamisít,


b) olyan dolgot szerez meg, vagy használ fel, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, illetőleg amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították,

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!