Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen papirok szükségesek...

Milyen papirok szükségesek ahhoz, hogy edesanyam neven levö, külföldi rendszamu autoval, ne büntessenek meg Magyarorszagon?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A szituacio: En mar 2 eve kinn elek es tanulok Nemetorszagban, bejelentett lakcim stb. magyar allampolgarkent. Edesanyam, szinten magyar allampolgar, ket lakassal rendelkezik, egy Budapesten, egy pedig Nemetorszagban. Ö itt dolgozik kint, lenyegebn itt is el, es gondoltuk, milyen jo ha Mo-ra megyünk, ott is van egy haz, nem kell hotelt berelni.


Na mar most en kb fel eve lizingelek egy autot, az edesanyam neven, van mivel a bank nekem nem adna lizinget (diaknak) , de sajat keresetemböl megy ra a penz. Julius vegen szeretnek az autoval hazamenni (Lufthansa felnyomta a repjegy arakat miota a Malev kiesett) es hat csupa negativumot hallok, hogy a rendörök megbüntetik a külföldi rendszammal közlekedö magyar allampolgart, akkor is ha kinti lakcime van, mivel valöszinüleg kamu a lakcim (a mi esetünkben nem az, meg 4 evet levarok, aztan inkabb megszerzem a nemet allampolgarsagot, hogy az ilyen kalvariakat megszüntessem). Kerdes, milyen papirokkal tudom igazolni, hogy tenyleg jogosan hasznalm az autot? (edesanyam neven van) Lakcimigazolas eleg hozza, vagy kell esetleg a helyi nagykövetseggel egy papirt kiadatni?


Valaszaitokat elöre is köszönöm.



#Külföldirendszam
2012. júl. 6. 14:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Ill. hogy van Magyarorszagon is allando lakcimem nem-e okoz gondot?
2012. júl. 6. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:
nem tudom te miket hallasz, mi nem hallottunk ilyen hírekről,és nem is tapasztaltunk semmi ilyen dolgot. Mi Angliában élünk lassan 5 éve. Be vagyunk jelentve,adózunk stb. Otthon Budapesten van egy üres lakásunk ahová minden évben 1 hónapot eltöltünk. Mindig angol rendszámú autóval megyünk haza. Volt rá példa,hogy rendőrök igazoltattak minket,de mivel érvényes volt a forgalmi,a jogsi minden,így nem is szórakoztak velünk tovább. Jó utat kívántak és mehettünk. Te valamit nagyon félre értettél,ugyanis csak akkor büntetnek,ha több mint fél évet tartózkodol külföldi rendszámú autóval. Ilyenkor kérik azokat a papírokat amiket az autó átírásánál igényel az ember.
2012. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]


pl, amit legutoljara olvastam, nem emlitenek semmi fel evet, hanem csak egyszerü igazolast

2012. júl. 6. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!