Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Személygépkocsiba az elsősegél...

Személygépkocsiba az elsősegélynyújtó felszerelés tartalmát szeretném frissíteni; ti honnan szereztétek be a sajátotok tartalmát? Új eü. Dobozt venni vajon érdemesebb?

Figyelt kérdés

A már meglévő, régebbi elsősegélynyújtó felszerelésben találtam egy eszközt, amelyről nem tudom, hogy mi az, fényképeket mellékelek erről a tárgyról. Mi ez?

[link]

[link]

A mérete bezacskózva 10X9X2 cm!



2012. okt. 3. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

red4me!


Ragtapaszt használtam. Gézzel, vagy pólyával max a balesetin kötöztek, de akkor pont nem érdekelt, hogy mi a neve :D Mondjuk most se nagyon, de sajnos jogsihoz kötelező az elsősegély vizsga is, így kénytelen voltam megtanulni:D

2012. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Napkiralynak üzenem: Szia! Ahogy nézegettem a dobozunk tartalmát, tartalmaz olyan termékeket, amelyeknek tavaly járt le a szavatossága, például mull-lap, pólya. Szerintem semmi bajuk nincs, "nem romlottak meg", de a "szervnek" biztosan a lejárati határidő számít, nem pedig az, hogy a minőségük ugyanolyan, mint újkorukban. Kicsit sajnálom, hogy a lejárt szavatossági idő miatt ezeket ki kell cserélni, pedig nincs velük gond.

Persze, vannak olyan eszközök is a dobozban, amelyeket muszáj lesz kicserélni, mert tényleg nem használhatók, például a ragtapaszt. A sors iróniája, hogy ezen persze nincs szavatossági határidő feltüntetve, viszont kipróbáltam és nem ragad eléggé, tehát megy a kukába.

Egy-két gyógyszertárat felhívok majd, hogy kapható-e egyáltalán náluk az, amire szükségünk van és az árak iránt is érdeklődni fogok, már csak a kíváncsiságom kielégítése miatt is.

Úgy látom, hogy mi a régi dobozunkból nem sok eszközt tudunk megmenteni, csak az ollót, a vágható sebtapaszt, az "elsősegélynyújtás képekben"-t, a tartalomjegyzéket... és magát a dobozt.

Köszi, hogy leírtad, hogy te hogyan oldottad meg a helyzetet! :-)

2012. okt. 3. 20:34
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es hozzászóló! Köszi, hogy újra benéztél a kérdéshez, Milyen kedélyesen elcseverészel a red4me nevű hozzászólóval! ;-)


No, ha valakinek eszébe jut még valami okosság - és nem okoskodás - nyugodtan írjon, szívesen elolvasom az ötleteket, javaslatokat! :-)

2012. okt. 3. 20:52
 14/17 Napkiraly ***** válasza:
szívesen. Mostmár csak balesetnél ellenőrizhetik, ott meg úgyse fogják. Eddig újracímkéztem a dobozt,mostmár nem érdekel, a steril cuccok nem romlanak meg,max a ragtapasz, hát istenem
2012. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor még majd átgondolom, hogy mi megy a kukába és mi maradjon a dobozban.
2012. okt. 3. 21:20
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező te kész vagy, nem érted hogy mindegyik géz?

Az általad géznek képzelt kütyüböl készithetsz pólyát, ha kockákra vágod akkor pedig kész is az áhitott mull-lap. Van ott egy olló is.


Mit nem értesz azon hogy géz, orvosi géz, ez mind az. Ha a latin nevét akarod: Gesus Cockus.


Mintha a gyufát kérdeznéd hogy mire való a képen látható eszköz. Meg majd körebetelefonálod a gázműveket hol lehet olcsón venni ezt a futurisztikus dolgot.

Hát mindenhol.

2012. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
red4me, megkértelek, hogy ehhez a kérdéshez ne írj. Ez a kérés még aktuális és az is marad.
2012. okt. 3. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!