Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vesznek az emberek 4-6...

Miért vesznek az emberek 4-6 éves audikat bmw-ket új focus vagy astra helyett?

Figyelt kérdés

Nagyon jó barátomat nem tudom lebeszélni a 3.0tdi A6-osról 5 éves legalább 250.000km van benne (120.000km re visszatekerve) Nem milliomos ha az lenne újat venne nem? ;-) nem keres olyan jól hogy ne számítson a teljesítmény adó a fogyasztás és szerintem egy újragumizás is megviselné az A6os-ra. Egyszerű melós srác 33 éves eddig spórolt egy autóra (persze ház család azért megvan) De egyszerűen nem lehet lebeszélni.

De általánosságban is azt látom hogy ha valakinek van 5 millió a zsebben az inkább az A6 felé kacsingat.

De az is lehet én gondolkodom rosszul.


2013. ápr. 26. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
A parasztvakítás és a presztízs miatt. Egyszer hibásodjon meg valami (egy ennyi kütyüvel telepakolt kocsinál ez nem lesz olyan ritka), a gatyája is rá fog menni a legegyszerűbb javításra is.
2013. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Hát hidd el jobban jár vele, mint egy új Focus-sal vagy szaros opellel. Ezek igazi prémium autók, tökmindegy, hogy 4-6 évesek, az annak nem kor. Egyébként meg ha ilyen fiatal Audi A6-ot vesz akkor azért elég pénzes lehet.. Meg ház... Szóval aki csóró, az 10-15-20 éves audit vesz, nem 5 éveset. A km meg simán lehet valós, el kell vinni szervizbe azt kész. Ha 33 éves, akkor nyilván van ennyi esze, hogy ezt megteszi. Te meg foglalkozz inkább a saját dolgoddal szerintem, én se szeretem, ha beleszólnak a dolgomba, te vegyél csak opelt, ha az tetszik. Meg hogyha van 5 millió a zsebben autóra az azért már elég durvának számít itt magyarországon. A legtöbb ember örül, ha 4-500 százért tud autót venni és heti 2 ezerért még tankolni is tud. Ha valaki itt magyarországon ennyiért tud autót venni, azt bizony nem kell félteni!!!!
2013. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
egy 18 éves bmw 525 tds is 8 liter alatt fogyaszt,baromi jól néz ki,és ott van benne az erő,amikor egy baleset elől kell gázt adni. És mert bmw.És mert bármi történik nagy valószínűséggel kiszáll belől a lábán,de az astrából nem.
2013. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmibaj nincs, pénze gondolom van rá ha ezt akar venni, meg gondolom számol azzal hogy 1-2 dolgot még javíttatni kell rajta, mert biztos lesz ilyen. De egy 5 éves audi az még semmi neki ha 10-15 éves lenne akkor azt mondanám hogy oké hogy jogosan le akarod beszélni, de így felesleges.

Igaz hogy televan elektronikával, és az már nem olyan hogy házilag szerelheted mert már a lámpacserénél is letilt a rendszer aztán csak a szerelő tudja kiütni a kódot, ennyiből nehéz lesz neki, de ha ő neki ez az álma akkor kár lebeszélni róla, majd rájön.

Én maradok az opelnál mert az is minőség és az nekem most lesz 18 éves, már vagy 8 éve megvan és 2 éve volt hogy landoltam vele a kukoricásba meg az alvázat is megsértettem plusz az oldalát is sikerült kicsit legyalulnom de arra legalább olcsón kapok bontott alkatrészt az ajtót meg a motorháztető oldal kaszniját úgy kaptam potom pénzért, és szerencséje a színe is olyan hogy sima festékszóróval betudtam fújni, mert nem volt benne semmi különleges árnyalat plusz egy kis lakkot rátoltam és a kutya sem vette észre hogy az más autóról van.

2013. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mert ez a típus tetszik neki, és ennyi pénzért 4-5 éves használtat tud venni
2013. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én például biztos vagyok benne, hogy egyszer veszek egy W140-es Mercit. Egyáltalán nincs szükségem autóra, BKV-val meg biciklivel járok, de ha autót veszek valaha, akkor ilyet. Miért? Mert tetszik.
2013. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Uj auto ahogy atleped a szalon kapujat vele,azonnal 20%-al kevesebbet er, 4 evesen mar a felet .. Egy ilyen idos auto viszont nem amortizalodik annyira. Mellesleg en is az audit vennem
2013. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Mit vennél? Egy lelakott családi házat, vagy egy full új panel lakást? Valakinek az a lényeg, hogy még egy villanykörtét se kelljen kicserélni. Na ugyanez van autóban is.
2013. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

525TDS ez tipikus irigy csóró duma volt.


Nos ha valóban 120K van benne akkor valszeg a 2. garatútra gumi van rajta ami kopott csere érett, 30K szervizperiódus tehát a 120-an tuti nem volt. És most jön a féktárcsák betétek cseréje is és közeleg a DPF csere. Tehát még legyen zsebbe minimum 500.000ft de ha ez egy széthajtott szar akkor még 1.5m is kellhet.


AKI inkább öregebb audit BMM-t stb-t vesz mint új kompaktot az többnek akar látszani mint ami.


Persze vannak olyan emberek is akik kő gazdagok mégis csak is kizárólag 1 éves fordot vagy oplet vesszenek. Nekik más az értékrendjük, nekik ez csak egy tárgy egy közlekedési eszköz, eljutni A-ból B-be

2013. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha valaki a 15-20 éves bmw-jére vagy audijára eri magát és csóróként fikázza a csórók kocsiját az tényleg ultra gáz. De van rengeteg eset, amikor sokkal jobban megéri egy komolyabb, de használt autót venni. Ilyen pl. a suzuki kizashi, meg kb. az összes Dacia..... Milyen gázul kinéző fapados alap rakás fosokért kérnek több millió forintot.. Hát annyiért inkább veszek 5-6 éves Audit, BMW-t, Mercedes-t és fikázom őt, de ez esetben azért, mert ennyire hülye, hogy ilyen szarér adott ki ennyi pénzt!!!! Persze a fenntartás, alkatrészárak már más tészta. Valóban több, de ezek új autó esetében sincsenek ingyen, hiába garancia meg minden. Az nem vonatkozik kopó, meg ilyen-olyan cuccokra. Persze aki pl. új KIA CEED-et, vagy Sandero-t, Citroen DS-t, Renault Laguna Coupe-t meg mittomén mit vesz vadi újan az más tészta, azt megértem teljes mértékben. Azok legalább autók, durvák, szépek, élménydúsak, minden.
2013. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!