Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azt mondják a kerékpárosnak...

Azt mondják a kerékpárosnak minden egyes zebránál a bringáról le kell szállni, és áttolni, ez igaz?

Figyelt kérdés
Mióta van ez a kreszben?Most ha előttem van hazafelé 100 zebra,akkor annyiszor kell leszállni?Ne már!És miért?

2013. máj. 31. 10:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A többi nem az volt? :)


Mellesleg: miért a járdán tekersz, miért nem az úttesten vagy a kerékpárúton, ahol kéne?

2013. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Úristen!Én kizárólag kerékpárúton tekerek,ha az nincs akkor az út jobb szélén.Járdán sohasem hajtok,kivéve ha az úttest alkalmatlan a közlekedésre.Még annyit fűznék hozzá,ha a zebra nagyon forgalmas,és gyerekek vannak,természetes,hogy áttolom a szekeret.
2013. jún. 1. 14:03
 23/30 anonim ***** válasza:
53%
Na most akkor tisztázzuk már: "Én nap mint nap munkába járok biciklivel Kispestről Újpestre.Azt még nem számoltam meg hány zebra van előttem,kb.30-40 körül lehet." Hol tekersz? Az úttesten, vagy a járdán? Ha az úttesten, akkor miért zavar a zebra? Kerékpárúton miért zavar a zebra?
2013. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Csak az zavar,hogy az a gyalogos átkelőhely,ahol lámpa irányítja a forgalmat,ott is le kell szállni,pedig nekem van zöld.Ha látom,hogy jön egy kocsi,nem mozdulok,de a legtöbben intenek,hogy menjek.Az ahol nincs lámpa naná,hogy leszállok.Egyszerű lehetne pedig a megoldás.Az ilyen zebrákhoz új kresztáblákat kellene kitenni,és a kerékpárosoknak jelezvén azt,hogy leszállni-áttolni.Csak azt nem tudom ez meddig lenne hatásos?Lehet,nem sokáig.
2013. jún. 1. 22:59
 25/30 anonim ***** válasza:
Már megint terelsz. Most akkor a járdán tekersz vagy nem? Erre válaszolj.
2013. jún. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Nagy a szegénység hogy biciklivel kell járni dolgozni.... Még jó hogy netre tellik
2013. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Tisztelt utolsó előtti!Már többször is leírtam,hogy én nem a járdán tekerek,hanem az úttest szélén,amúgy a kerékpárúton.A járdán csakis akkor,ha az úttest a közlekedésre alkalmatlan.Az utolsónak meg annyit,hogy ezzel megspórolom a bérlet árát.Tudod az én munkáltatóm nem fizeti vissza a bérlet árát,annyit meg nem ér az egész korrupt bkv.Most nem mindegy,hogy évi 120 ezret kiadok a bérletre,vagy a zsebemben marad.Inkább tekerek egész évben a munkába.
2013. jún. 2. 14:13
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Istenem... Ha van jogsid miért biciklivel jársz ? Ha ennyire idegesít ez a kérdés ott a tömegközlekedés. Az a baj ,hogy a kommentjeiddel saját magadnak mondasz ellent. Egyébként én sem engedem el a zebrán a biciklist,mert nem gyalogos. Volt aki ezt szóvá tette...ki hangsúlyoztam neki is :GYALOGÁTKELŐ! Érted? GYALOG! NEM,BICIKLIVEL,NEM ROLLERREL...CSAK GYALOG!
2013. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Alex Fly ***** válasza:
A KRESZ sehol nem írja, hogy le kellene szállni. A 11. hozzászóló -aki saját állítása szerint ismeri a KRESZt- ugyan idézett egy fél pargrafust, ám elfelejtette közölni, hogy ha nem csak az általa ismert felét olvasod, kkor az egyáltalán nem gyalogátkelőre vonatkozik. A szabály eleje ugyanis így szól: lakott területen kívül főúton kerékpárral balra kanyarodni, illetve kerékpárútról a vele párhuzamos útra kanyarodni nem szabad. És itt írja, hogy le kell szállni és áttolni. Zebrára vonatkozóan nincs ilyen kitétel. Az már más kérdés, hogy szabályosan közlekedve nehezen kerülhet jármű a gyalogátkelőre -max szabálytalanul kialakított bringainfra esetén, de ebben az esetben a tervező/kivitelező/átvevő az, akit büntetni kell, nem a kerékpáros.
2013. jún. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Tisztelt utolsó előtti!Azért járok bringával,mert igaz van jogsim,de még nem jutottam el sajnos odáig,hogy autót vegyek magamnak.Na,hát ezért!
2013. jún. 3. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!