Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azt mondják a kerékpárosnak...

Azt mondják a kerékpárosnak minden egyes zebránál a bringáról le kell szállni, és áttolni, ez igaz?

Figyelt kérdés
Mióta van ez a kreszben?Most ha előttem van hazafelé 100 zebra,akkor annyiszor kell leszállni?Ne már!És miért?

2013. máj. 31. 10:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
48%

"Úgy tudom nálunk a kresz nem tiltja a bicajosok áttekerését a zebrán."


Rosszul tudod:


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (KRESZ)


54. § (4) A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.


Ennyi. Nincs semmilyen kitétel, hogy neked nem, hogy lámpánál nem, hogy esőben nem, hogy ha a Mars és a Jupiter együtt áll, akkor nem.


Hogy miért, azt már fent leírtam: a mocskos kis életetek védelmében. Hiába mondod, hogy még sosem volt belőle baj, meg mindig figyelsz, mindenki így van vele, amíg egyszer el nem csapják. És akkor már hiába minden magyarázkodás...


Az pedig, hogy a kreszt nem ismered, téged nem mentesít.

2013. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"ha az úttesten kerékpározol, és le szeretnél fordulni balra, azt is csak úgy teheted meg hogy az út jobb szélén leszállsz a bicikliről, és áttolod az úttesten."


Ez így ebben a formában nem igaz! Csak lakott területen kívül főútvonalon érvényes!

2013. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

[link]

Olvasgassátok csak áhitattal,és majd utánna verjétek a nyálatokat,mármint azok akik belémrúgtak.

2013. máj. 31. 23:38
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

nyugi...ha ismernéd a KRESZ-t akkor nem tetted volna fel a kérdést...


ez ilyen egyszerű..


Ha vígasz, akkor elmondom, hogy sokkal fínomabb, művelt nyugati országokban is nagy gond a kerékpáros anarchia..

lásd pl: Japán...ott egyszerűen lesz.rják a KRESZ-t a kerékpárosok, a rendőrök meg tehetetlenek..tiszta káosz..


hitte volna bárki is, hogy ott ennyire renitensek?

akkor itt? ez a mosoly országa....

2013. jún. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nagyon is ismerem a kreszt,mert van jogsim.Az igazat megvallva,én csak azért tartom ezt a leszállást-áttolást a zebránál feleslegesnek,mert nagyon bosszantó.Én nap mint nap munkába járok biciklivel Kispestről Újpestre.Azt még nem számoltam meg hány zebra van előttem,kb.30-40 körül lehet.Na most,ha én minden egyes gyalogosátkelőhelyen a megálláson kívül még át is tolnám,akkor is ha nincs ott senki,azzal egy csomó időt veszítek,amit már nem tudok behozni.Föl-le,föl-le!Ugrálni-leszállni a bicikliről,mint a majom.Ja,és akkor még nem említettem,hogy van olyan hely,ahol a biciklit tolod át a zebrán,alig értél az út közepére,de a zöld lámpa már villog.Ez is szabálytalan,mert ekkor már nem lenne szabad az úttestre lépni.Azonban belátom azt,hogy ez egy jó ideje így van,mármint az amit kérdeztem.Csak az a bökkenő,hogy ez a zebrás száguldás azért van ,mert nincs megszigorítva.Úgy látszik a kissebb dolguk is nagyobb annál.Na,majd meglátjuk mit hoz a holnap!
2013. jún. 1. 10:27
 16/30 anonim ***** válasza:
49%

A kérdező kommentje (#17, ma 10:27):

Nagyon is ismerem a kreszt,mert van jogsim.


Na ehhez képest tegnap még ezt írtad: "Úgy tudom nálunk a kresz nem tiltja a bicajosok áttekerését a zebrán." Ez ugye egy nettó marhaság, be is idéztem a vonatkozó paragrafust. Ennyit arról, hogy ismered a kreszt.


A másik, amiért megérdemelnél egy jelentős pofont:

"Az igazat megvallva,én csak azért tartom ezt a leszállást-áttolást a zebránál feleslegesnek,mert nagyon bosszantó.Én nap mint nap munkába járok biciklivel Kispestről Újpestre."


Mégis, ki a frászt érdekel, hogy téged bosszant egy szabály? Egy törvény? Ez ok arra, hogy figyelmen kívül hagyd? Normális vagy?

Azért, mert te minden nap biciklizel, még nincs jogod kibújni a szabályok alól. Nem szégyelled magad? És ezek után még van képed leköcsögözni valakit? Anyád helyett is én szégyellem magam.


Képzeld, ha engem bosszantana az, ohgy nem lőhetlek agyon az első adandó alkalommal, amikor megszeged a kreszt. Na?

2013. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Te érdemelnél meg egy hatalmas pofont,mert ha tudnád követni a válaszokat,akkor láthatnád engem köcsögöztek le először,te ostoba!Én csak visszavágtam,tudod a kölcsönkenyér visszajár.Nem én vagyok az egyetlen biciklis,aki így átteker a zebrán,hanem van még rajtam kívül száz meg száz,méghozzá vegyes korosztályban.Az anyámat meg ne merészeld a szádra venni!Én se cseszegettem a tiédet.Nem tudom ki vagy,de nem is érdekelsz!Magadat szégyelljed,de ne miattam,és ne az anyám helyett!Befejeztem,NO COMMENT!
2013. jún. 1. 10:51
 18/30 anonim ***** válasza:
Igazi biciklis vagy. :)
2013. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Dörmögő ***** válasza:
100%
Tőlem felülve is közlekedhetsz a zebrán. De ha nem lámpa irányítja a forgalmat akkor ne várd tőlem hogy kocsival megálljak a zebra előtt hogy átmehess. Ha leszállsz és tolod akkor megadom az elsőbbséget, de ha tekered a cangát akkor állj meg mert én nem fogok.
2013. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Na végre egy becsületes válasz!
2013. jún. 1. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!