Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet eredménye, annak ha...

Lehet eredménye, annak ha ügyvédhez fordul?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve,elütöttem egy biciklist,sötétben,nem volt kivilágítva, megbüntettek,mert bevittem a kórházba a fejsérülése miatt,és elhagytam a helyszínt.Lezárták az ügyet,fizettem 20ezret,ma összefutottam véletlenül egy nyilvános helyen a biciklissel,megszégyenítő módon kiabált,hogy hogy képzelem elvesztette a munkahelyét a betegség miatt,meg a bicikli miatt,ha nem tudunk megegyezni négyszemközt(fizetek neki),akkor ügyvédhez fordul kártérítésért. Azt mondtam akkor forduljon ügyvédhez,hiszen nem direkt ütöttem el,hogy elveszítse a munkahelyét stb.
2013. jún. 5. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
gondatlanságból elkövetett maradandó károsodást okozó súlyos testi sértés ,iatt anyagi ill nem anyagi ill nem anyagi jellegű kártérítésre simán jogosult
2013. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
8napon belüli volt a fejsérülése,a kórházban akkor rögtön ezt megállapították.Hogy bizonyitja mennyit ért a biciklije?
2013. jún. 5. 21:35
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

"Lezárták az ügyet,fizettem 20ezret,"

baleset után rendőrségi ügy lett belőle utána azok lezárták az ügyet ,te fizettél amit ők mondtak és kész ennyi ,akkor rá 1 évre mit akar ? miért nem akkor kérte a kártérítést amikor a rendőrség is foglalkozott vele ? én csak kinevetném az ilyen embert

2013. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
akkor könnyű testi plusz közúti veszélyeztetést tudja megjátszani ha bejön hogy maradandó és a munkáját a balesetben elszenvedett sérülés miatt vesztette el az fos neked.Ha nem egy 5000 eurós bringa volt alatta akkor baszhatja...bemondóra nem megy semmi aki állít bizonyít..
2013. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen,rendőrségi ügy volt,kihallgatták őt is,engem is és a mellettem ülő személyt is. Megbüntettek 20ezer Ft-tal,kifizettem ennyi,"napszámos" munkahelyére nem tudott elmenni a baleset miatt,és mivel aznap nem ment el,így nem hívták többször,ezért hibáztat engem.
2013. jún. 5. 21:57
 6/19 Napkiraly ***** válasza:
kell neki péz piára. Röhögd ki. Járna, de nem egy 8 napon belül gyógyuló dologra, plusz neki kell bizonyítani
2013. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
10ezret sem ért a bicikli ami alatta volt. Igazából igenis zavar,hogy fenyegetőzik perrel,és nyilvános helyen kiabál.. menjen ügyvédhez állok elébe,de ez hogy fenyegetőzik..azt várja fizetek neki,de nem fogok.szerintem arra sincs pénze hogy ügyvédet fogadjon,de nem száll le rólam :/
2013. jún. 5. 21:59
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
figyi én rád verném:) hogy a baleset miatt elvesztettem a munkám ezért a családom megélhetése is veszélybe került dadogok a fejsérülés miatt,nem tudok önállóan közlekedni mert félek az autóktól traumás sokk ért a bringát kölcsönbe kaptam újítanék egy számlát 200.000 ről kezelne pszihiáter a sokk miatt ááá:)gatyád elperelném:)
2013. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy kicsit zavaros!!!

De minden megtörténhet hisz Magyarországon vagyunk D

Azt veszem ki a szavaidból hogy elütöttél egy embert aki kivilágítatlanul ment. Nálam már szinte ezért ő lenne a hunyó. Na meg az vicc hogy beviszed és ezért kapod a büntetést. Mert ha így van akkor ez tényleg jó hogy leírtad mert lehet hogy én is bevittem volna de így akkor tudom hogy bünti lesz.

Írtad hogy lezárult az ügy. DE kit neveztek vétkesnek a balesetben???


Ez a paréj ember csak le akar húzni hátha adsz neki kis pénzt zsebbe, NE hagyd magad


Énszerintem amúgy amikor az ügynek vége lett (rendőrségi) inkább TE kérhettél volna kártérítést hisz (ha ő volt a hibás (kivilágítatlanul)) akkor ő vétkezett és a te autódban keletkezett kár (ha volt rajta) ő neki kellett volna fizetnie (persze ha eljárást indítasz ellene)


Sajnos itt Magyarországon minden előfordulhat. Néha az egyértelmű helyzetben ahol nem te voltál a hibás akkor is téged hoznak ki hibásként. Sajnos ebben az országban már csak a pénz beszél :(

2013. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azért kaptam a büntetést,mert elhagytam a helyszínt,de megijedtem,ezért hagytam el..és vittem kórházba,ő azért kapott büntetést(benne volt a határozatban),mert kivilágítatlanul közlekedett sötétben,bár már azt is állítja hogy őt meg sem büntették. Az autónak nem lett baja,csak a biciklinek.Végülis mindketten hibásak voltunk.
2013. jún. 5. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!