Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet eredménye, annak ha...

Lehet eredménye, annak ha ügyvédhez fordul?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve,elütöttem egy biciklist,sötétben,nem volt kivilágítva, megbüntettek,mert bevittem a kórházba a fejsérülése miatt,és elhagytam a helyszínt.Lezárták az ügyet,fizettem 20ezret,ma összefutottam véletlenül egy nyilvános helyen a biciklissel,megszégyenítő módon kiabált,hogy hogy képzelem elvesztette a munkahelyét a betegség miatt,meg a bicikli miatt,ha nem tudunk megegyezni négyszemközt(fizetek neki),akkor ügyvédhez fordul kártérítésért. Azt mondtam akkor forduljon ügyvédhez,hiszen nem direkt ütöttem el,hogy elveszítse a munkahelyét stb.
2013. jún. 5. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9# :)közúti veszélyeztetés megállna mivel a KRESZ előírja hogy a látási viszonyoknak megfelelően kell közlekedni. bringásra egy 1991 es a kerékpáros részére meghatározza miként milyen felszereltségű kerékpárral vehet részt közúti forgalomban.DE a gázolás mint testi sértés társadalomra való veszélyeségi foka magasabb mint a 1991 es rendelet így benézheted:)
2013. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

HÜLYESÉG!!!


Semmi esélye! Mindent bizonyítani kellene, de nem tud, mivel kitalálja.


Ha lezárta a rendőrség az ügyet, akkor túl nagy baj nincs. HA NEM VOLT MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG - amit nem írtál - tehát nem is emiatt jártak el veled szemben, akkor mit akar??? HA lenne maradandó fogyatékossága akkor tudnál róla, mert az keményebb eljárás lenne és a bíró kapásból rádhúzott volna X összeges életjárdékot.

2013. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd az ilyet elhajtja a fenébe!! Miből fizetné ki? Majd meghitelezi neki az ügyvéd a munkáját?
2013. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
még valami ha elhagyod a helyszínt konkrétan ebben az esetben akkor a autó mint bűnjel eltüník a helyszínről a sofőrrel együtt kicserélheti a kocsit cserélhetnek a sofőrök mikor visszamennek azt is letagadhatja hogy az életben járt volna arra..megváltoztatják a helyszínt a bűnjelet meg elviszik ezért vágták meg
2013. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"napszámos" hely. Gondolom be volt jelentve.


Polgári peren a betegsége alatt kiesett időt / napidíj kb. rád tudná húzni. De ez max. 2 nap.


A kerékpár árát meg meghatároznák a rendőrségi jelentésekből + fotókból és ennyi.


Ha erőlködik sem tudna veled mit kezdeni, de ha nyerne sem kellene sokat fizetned.

2013. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"de ha nyerne sem kellene sokat fizetned."


Nono, a pervesztes fizet mindent, a perköltség és a szakértő is már 6 számjegyű összeg...

2013. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,meglátom mi lesz. Majd írok,ha kapok levelet,hogy ügyvédhez fordult,de nem hiszem,csak érdekelt milyen variációk lehetnek. Előkerestem a határozatot,ő 15ezret fizetett,és bele van írva,hogy beismerte hogy nem volt sötétben kivilágitva stb.Bele van irva,hogy mindkét fél felelős.. ez megnyugtatott.
2013. jún. 5. 22:38
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak fenyegetőzik. Ha már volt belőle ügy, akkor nem lesz újra. El fogja küldeni az összes ügyvéd a fenébe. Plusz ha nem volt kivilágítva, akkor egy pillanatig sem vagy hibás. En még azt a 20at se fizettem volna be. Majd legközelebb vesz lámpát. Azzal meg hogy otthagytad a helyszínt a legjobbat cselekedted! Hiszen pont őt vitted kórházba. Gondolom gyorsabb volt, mint a mentőt megvárni... Teljesen jól jártál el szetintem, én is így tettem volna.
2013. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18# így igaz


11#

Amit leírtál oké hogy magasabb a szint a gázolásnál, de akkor se adok igazat mert a kivilágítatlanságból eredt a probléma. És lényegtelen hogy melyik milyen "szint"


A te elmondásod szerint PÉLDÁUL: ha egy ittas ember kerékpározik az út közepén és elütöd akkor gázolás címén te vagy a hunyó mert a gázolás magasabb szint mint az alkalmatlan kerékpározásra az illető

HÁT én ezt nem értem ...

2013. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!