Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtás kétszer egymás...

Gyorshajtás kétszer egymás után fél órán belül (4 perc eltérés). Kiróható mindkettőre bírság vagy van olyan szabály, hogy fél órán belül nem lehet még egyszer büntetni?

Figyelt kérdés
40 helyett 58-cal ment az illető.
2013. júl. 1. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem lehet 2-szer 4 perc alatt?

Ha így lenne akkor akit lefényképeztek az utána szabadon száguldozhat 30000-ért egy fél órát?

2013. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanott kapták el? Mert ha igen, akkor szerintem nem lehet kétszer bírságolni.
2013. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért a gyorshajtásért nem róható ki kétszer bírság. De ugyanott akár 1 perc eltéréssel is kiróható kétszer bírság.
2013. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 58-al ment, akkor a másik gyorshajtási fotó már kb. 4 kilométerrel arréb készült. Egy másik kerületben, vagy településen.

Ha viszont ugyanott kapták el, akkor ugyanazt a 40-es táblát kétszer nézte el vagy tojta le.

Nyugodtan meg lehet büntetni kétszer, hiszen két külön alkalommal követte el a szabálysértést, nem arról van szó, hogy egy 40-es tábla után helyezett el a rendőrség 20 méter különbséggel két traffipaxot, hogy dupla bevételre tegyen szert.

2013. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ugyanott kapták el, gondolom, visszafordult. Tudom, hogy két különböző eset, még ha 1 perc eltérés is van, de mivel hallottam ilyenről, hogy fél órán belül nem lehet kétszer bírságolni, tudni akartam, igaz-e.

Köszi a válaszokat.

2013. júl. 1. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:
minden külön gyorshajtásért jár. szép is lenne ha kapna ajándék 30 percet. 1-2 éve volt hír hogy egy Porschét vagy 3-4x lőttek le egy út alatt így az M6-on.
2013. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a 30 perc másra vonatkozik úgy tudom. Fizető parkolási övezetben az érvényes parkolójegyyel nem rendelkező autót nem lehet 30 percnél sűrűbben büntetni, hiába járja be a területét akárennél rövidebb idő alatt a parkolóellenőr.
2013. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, így már világos, honnan indulhatott a dolog.
2013. júl. 1. 15:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak a különbözet róható ki ilyen kis időintervallumban. HA pl az első esetben 30 000 Ft büntetés járna a másodikban pedig 45 000 Ft akkor a 45 000 Ft-ból csak a 15 000 Ft-ot kell megfizetni


"2. § (1) A Kkt. 21. §-a (1) bekezdésének a) pontjához kapcsolódóan a gépjármű üzemeltetője az 1. mellékletben meghatározott összegű bírságot köteles fizetni, ha a gépjárművel a megengedett legnagyobb sebességet túllépték (a továbbiakban: sebességtúllépés).

(2)2 Nem kell megfizetnie a gépjármű üzemeltetőnek az (1) bekezdés szerinti bírságot, ha vele szemben ugyanarra az időre vonatkozó átlagsebesség megállapítása alapján sebességtúllépés miatt szabtak ki azonos vagy nagyobb összegű bírságot, és a bírságot megfizette.

(3)3 Csak a már megfizetett bírság és az újonnan kiszabott bírságösszeg közötti különbséget kell megfizetnie a gépjármű üzemeltetőnek, ha vele szemben ugyanarra az időre vonatkozó átlagsebesség megállapítása alapján sebességtúllépés miatt szabtak ki kisebb összegű bírságot."

2013. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 4 perc eltérés nem meríti ki az "ugyanarra az időre" fogalmát.
2013. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!