Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság, ez nem...

Parkolási bírság, ez nem kérdés, hanem tény?

Figyelt kérdés
Hétfőn megbüntettek, mert rossz helyen parkoltam, rossz időben. Csak egy darab cédulát találtam a szélvédőn. Bementem az önkormányzathoz megkérdezni, hogy miért, meg hogy. Mondták, hogy 50 rongy, meg 20 napon belül küldik a csekket. Teljesen kiakadtam tőle. Akinek már volt ilyen ,,élménye" az hány napra rá kapta meg a csekket?

2013. nov. 13. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért jó lenne tudni pontosan, hogy hol álltál.

Pl:

megállás kijelölt gyalogos átkelőhelyen, valamint a gyalogos átkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül


50 000,-


Forrás: 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet

2013. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Megyeszékhelyen élek. Az éves parkolási bérlet 50 rugóba kerül itt. Te most cumiztál egyet, de tanulsz belőle, és legközelebb remélhetőleg megveszed a bérletet. Akkor pedig beinthetsz a parkolóőrnek.
2013. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azért büntették meg mert nem vett jegyet,hanem tilosban parkolt.
2013. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

tolókocsis táblánál

De ebbe már belesz*rhatok. Csak azt kérdezem, hogy hány napra jött nektek a csekk?

2013. nov. 13. 16:42
 5/10 A kérdező kommentje:
A 1. válaszolónak üzenek, hogy az a vétség csak 25 ezer, csak akkor ugrik 50-re, ha nem fizet időben.
2013. nov. 13. 16:43
 6/10 A kérdező kommentje:
A 2.-nak üzenem , hogy nekem nem kell éves, mert falun lakok.
2013. nov. 13. 16:45
 7/10 Fura Alak válasza:
100%

Úgy olvasom, hogy ez bizony tény.


Rokkant parkolóban rokkant parkolási engedély hiányában parkoltál, és megbüntettek érte. (Valószínűleg a Közterület felügyelet.)


Én még sose parkoltam rokkant helyen, sem máshol tilosban, így nem is büntettek még meg.

20 nap? Helyben nem adtak csekket? Valószínűleg postán fogják küldeni.

2013. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, közterületesek voltak, nem adtak csekket. Bent az önkormányzatnál mondták, hogy 20 napon belül. Majd szét vetett az ideg. Közöltem, hogy csak 80-t keresek, de az nem az ő gondjuk. Hát valóban nem.
2013. nov. 13. 17:08
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezért jár büntetőpont?
2013. nov. 13. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:

" Közöltem, hogy csak 80-t keresek, de az nem az ő gondjuk."

Vicces amikor ezt írják, mert jön egy trafi vagy egy parkolásos esetleg BKV bünti. Ilyen esetben kétszer meg kellene gondolni még a cselekvés előtt, hogy bukta esetén megéri-e.

2013. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!