Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, ha idegenek...

Titeket nem zavar, ha idegenek felülnek a motorotokra?

Figyelt kérdés

Nem most történt a dolog, csak gondolkoztam a helyzeten.


Utcán állt a motorom, odament egy középkorú ember, nagyon tetszett neki a motorom (ablakból láttam, hogy elismerően nézegeti, még örültem is neki). De amikor ráült, hogy lefotózza rajta a lánya, és még a kormányt is feszegette annak ellenére, hogy kormányzár volt rajta, akkor az már annyira nem esett jól.


A másik meg az, amikor egy anyuka ráülteti a gyerekét a motoromra, aki ha eléri, elkezdi húzni gázt, nyomkodni mindent (egyszer emiatt lámpa nélkül mentem haza. tudom, én hibám, meg kellett volna győződnöm, de mindig tompítottra van kapcsolva, soha nem kapcsolom le, városban, délben is megy.. és mivel nincs visszajelzőm, nem láttam, hogy nem ég, és baromira zavart, szürkület volt, és otthon a fákon vettem észre, hogy nem is égett a lámpám, csak a helyzetjelzőm (emiatt volt műszerfalvilágítás, így azt hittem, hogy megy a tompított)), a legjobb, amikor saras cipővel összekeni a motort/zipzáros ruhája kocog a fényezésen...



Veletek történt már ilyen? Hogyan lehet normálisan reagálni erre? Tehát úgy megkérni, hogy ne üljenek a motoromra, hogy felfogják, hogy én sem ülök be az ő autójukba, mert nekem tetszik, de még azért ne legyek bunkó?



2014. jan. 27. 22:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja, és csatlakozom azokhoz, hogy itt a lényeg a "más tulajdonán" van. Engem is úgy neveltek otthon, hogy amíg meg nem kérdeztem és engedélyt nem kaptam rá, addig hozzá sem nyúlhatunk más cuccaihoz. Ugyanezt várom el a többi (idegen) embertől is a cuccaimat illetően.
2014. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok irigy, meg agresszív se, de lerugdosnám őket a mocimról. Ha megkérdezik, természetesen megengedem annak aki szimpi, akár be is indítom neki, hadd élvezze a Gixxer hangját. És lehet hogy később újabb társat üdvözölhetünk két keréken. Amúgy szerencsére ilyen helyzetbe még nem kerültem, de megkérdezném hogy nem zavarja-e, hogy ez nem az ő tulajdona, meg hogy fogott-e már mosókefét, polírpasztát a kezében. Akár hozzá is ugorhat, ha ennyire tetszik neki. Ajánlom erre a fóliát/ponyvát, én mindig letakarom, ha otthon lerakom a vasat. Ezzel egyrészt véded a gépet is az esőtől/napfénytől, a kíváncsi szemek elől, és rá se ülnek. Amúgy jó sokan ültek már az én motoromon.:) Legutóbb pl. pár 14-15 éves lány kérdezte meg, hogy felülhetnek-e rá, meg fotózzam már le őket.:D Mielőtt jönne valami okos: Nem a tinisunira bukok, csupán aranyosak voltak, és normálisan megkérdezték. De ugyanúgy ráült már 5 éves kisfiú, mint 15-65 éves korosztály közötti férfiú, meg csaj is.

Széles utat!

2014. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Velem még nem történt meg,hogy az utcán üljenek rá mivel van szerencsém garázsban tartani, de szó ami szó allergiás vagyok arra,hogy ha valaki piszkálgatja.Az zavar nagyon még,hogy ha elmegyünk egyet kirándulni ismeretlen emberekkel és én lerakom a "kicsikém" és amire visszafordulok ott lovagolnak rajta.Ez nálam annyival ér fel mint ha valaki a barátnőmet simogatná.Ilyenkor megfogom a sisakot mosolyogva odasétálok és kb ezt szoktam mondani:

"Szia.Bocs a zavarásért de nem szeretem ha a motoromat kínozzák és légyszíves szállj le róla,mert a bukó most volt kitisztítva és nem akarom megint összevérezni".

Egész idő alatt mosolyogj mint ha bókoltál volna.Az esetek 80%-ban beszarnak és elnézést kérve békén hagynak.A maradék 20%-ot nem fejteném most ki :D


Ha viszont szintén egy motoros ül rá akkor próbálok kedves lenni és elmondani neki, hogy ez hogyan hat rám.

(Egy motoros egy másik motorost nem üt meg,csak ha ez elkerülhetetlen.)


Ez az én megoldásom :D

2014. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Itthon én is szépen leponyvázva tartom, de ha valahova elviszem, ott ugye nincs nálam a ponyva.


Akik jönnek, beszélnek, azokkal nekem sincs bajom, tök rendes vagyok velük, kis srácok is jönnek nézni a motort, valamelyiknek meg is engedem, hogy meghúzza a gázkart, tehát azért terjesztem az "igét", középkorúak/idősebbek is elég sokat nézegetik, patinás kis youngtimer. Éppen ezért is esik rosszul, amikor kérdezésem nélkül ül rá más. Minden erőmmel az állagmegőrzésén vagyok.


De most sikerült megnyugtatnotok, hogy nem velem van baj, ha úgy gondolom, hogy ez már azért túl van egy határon, jogosan vagyok kiakadva.

2014. jan. 29. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!