Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az október 27 -én elfogadott...

Az október 27 -én elfogadott bírság amnesztia alapján most visszakaphatom az általam befizetett 165 ezres bírságomat?

Figyelt kérdés

Kamionsofőr volnék. Nyáron volt egy utam, akkor még nem volt HUGO box -om, hanem manuálisan, pontosabban a határátkelőhelyeknél, a bizonyos kollégával szerkesztettük meg az útvonalat.


Záhonyból Tiszaújvárosba szólt a jegy, ám a rendszer bevitt az egyik város központjába (Polgár), ahová kamionnal nem lehet behajtani, így a kerülőúton mentem. A kerülőúton állt egy ellenőrző kocsi, ám ugye nyugodt voltam, hiszen már nem is először jártam meg ezt az útvonalat. Ám kifelé lépve az országból, a határon a rendszer jelezte, hogy valami nem oké, olyan útszakaszon mentem, ahol nem fizettem útdíjat - azaz az a kis szakasznyi kerülőút. Így kénytelen voltam kifizetni 165 ezer forintot, hiszen addig nem is engednek át a határon. Nagy pech.


Ám, most nemrég kaptam valami levelet, valami bírság amnesztiával kapcsolatban. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezzel együtt, az én esetemben, lenne-e rá lehetőségem, hogy visszakapjam a 165 ezer forintomat?


Köszönöm! Üdv!



(akiket érdekel, itt olvashat az amnesztiáról:

[link] )


2014. nov. 9. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szerintem igen, vissza fogod kapni, ha megfelelően benyújtod a kérvényt.

Viszont 12 ezer forint a kérvény beadásának díja, illetve 60 nap áll rendelkezésre október 27-ét követően.

2014. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom :)


Ám csak arra lennék kíváncsi, hogy a saját esetem megfelel-e ezen elvárásoknak és lenne-e értelme nekivágni :)

2014. nov. 11. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ez alapján írtam, hogy szerintem igen:

"vagy az előre meghatározott útvonalról funkcionálisan párhuzamos, adott esetben olcsóbban igénybe vehető szakaszra tértek le" (az általad linkelt oldalról)

Ennek te tökéletesen megfelelsz szerintem, úgyhogy érdemes beadnod.

2014. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!