Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabálysértési birságot...

Szabálysértési birságot átlehet-e váltani közmunkára vagy cellára?

Figyelt kérdés
Néhány ezer forintos parkolási birság kiszabása elé nézek:Nem is az összeg zavarna, ha elkövettem volna, de nincs igaza a közterület fenntartónak.Hogy valami zöld terület vagy sem, azt csak ők tudják, olyan helyen, amit a jámbor, de figyelmes autós,a legnyagyobb körültekintéssel sem tekint annak.Ezt a négy-őt autónyi területet tisztes távolságból figyeli egy - civilnek állcázott - alkalmazott és amikor az autós eltávozott, akkor nagy sietve a szélvédőre teszi az előre kitöltött cédulát.Az autónál már csak a rendszám kerül a papirra.Az ilyen eljárás miatt gondoltam, hogy leülöm, vagy közmunkát vállalok.Ezek letőltésénék mennyi a napidij?Volt-e már valaki ilyen helyzetben?
2010. febr. 1. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is tapló volt aki idiótázik!


Viszont van itt mégvalami!:


6000 ha befizeted, ha nem akkor 30 000 és azt fogják átadni a lakhely szerint illetékes rendőrhatóságnak. Onnantól él az amit a közmunkáról írtam.

2010. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Bakker NEM priusz,ha leülöd!Ez egy orbitális baromság!!!Az erkölcsid tiszta marad!!!És fogházbanm hajtják végre,a legenyhébb fokozatban!!!Még bűncselekmény esetén is csak 3 évig látszik az erkölcsidben,ha 1 évnél kevesebbet ültél(Utána is nyilvántartják,de nem írják bele,csak akkor veszik elő,ha rendvédelmi szervhez,vagy például ügyésznek,bírónak mész,vagy elkövetsz valamit,minden más szempontból büntetlen előéletű vagy,tanár,orvos,a versenyszférában bármi ami büntetlen előéletet követel,simán lehetsz,ha a 3 év letelt.)Viszont könyörgöm ez szabálysértés!Nem írják bele az erkölcsibe,és a gépben is csak 2 évig van benne!Az elzárás ezesetben a bírság ellenértéke,tehát ha leülöd,az csak olyan,mintha kifizetted volna!!!
2010. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja és a közmunka átváltószáma kedvezőbb,5000/nap,a leülés 1000-3000-ig.A leülés inkább egyfajta lázadásra lehet jó,ha Te elvből meg akarod mutatni,hogy bekaphatják.Ha nem vagy ilyen lázadó,akkor inkább a közmunkát javaslom.
2010. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De a legfontosabb,és még egyszer nyomatékosítanám:Szó nincs priuszról,ha leülöd,attól Te még nyugodtan lehetsz a Legfelőbb Bíróság elnöke,Legfőbb ügyész,Országos rendőrfőkapitány is!!!
2010. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Bízom abban, hogy a kötelet elkerülöm.A deres meg attól függ, hogy a szomszédom méri-e rám.De reszkessen, ha tulzásba viszi.

10:10 Igen a közmunka, amit már azóta meggondoltam, abból az apropóból, hogy másnap az egész falú azt beszélné, hogy én ott sepregetem a falu utcéját, amit ugyan nem szégyelnék, de a jól értesültek az elkövetés nagy ságát elefánt méretűre változtatnák.

10:13 LEÜLÖM, egyébként ilyen ambicióim nincsenek.(Egyenlőre!)

2010. febr. 12. 19:39
 16/18 anonim válasza:

Már nagyon sokat olvastam a közmunkáról... 30.000Ft-os gyorshajtásom van, ha gyes-en vagyok 2 gyerekkel, nem kapok valami kedvezményt?? A másik, hogy ha közmunkára megyek, akkor kapok Erkölcsi-t???? Mert a napokban kelleni fog...


Előre is köszi

2011. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én addig fellebeztem, amig a végén azt mondták - irták -irgumburgum.De ezt is megfellebeztem, amire több mint egy fél évig nem is válaszoltak.Panasszal éltem az illetékes hatóságnál és nem vagyoni kártéritést kértem a válasz elmaradása miatt.Valamivel több mint egy tizest kaptam az igényemet elismerve.

Te ne fizess egy vasat se. Fellebbezz, de mindig időbe a következő helyre.A végén, ha közmunkára itélnek, azt vállald el.És majd ott egyezkedj!Tekintettel a gyerekekre.Számos lehetőséged van, amit okosan irányits.Ha az idegrendszered rendbe van, csináld végig.Ügyvédhez ne menj, mert az többe kerül.

2011. jan. 13. 23:25
 18/18 anonim válasza:

Sziasztok.


Én is kaptam egy helyszíni bírságot, lejárt műszaki miatt.

Ha a közmunkát választom, akkor ahhoz kell valamilyen papír vagy igazolás hogy alkalmas vagyok közmunkára?

Vagy csak egyszerűen bemegyek a munkaügyibe, elmondom hogy beváltanám a bírságot közmunkára és kész.

2013. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!