Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kamionosokról?

Mit gondoltok a kamionosokról?

Figyelt kérdés
Vagy akár magáról a kamionozásról?
2010. febr. 9. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

A kamionosokról általában semmit, vannak ott is bunkó gyökerek, és vannak normális sofőrök is.

A kamionozást átmeneti munkának tudnám elképzeli, amikor még nincs család, ha kifog egy jó helyet az ember, ami protekció nélkül elég nehéz, akkor lehet keresni, de le kell mondani pár dologról, pl. normális életvitel.

2010. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez nézőpont kérdése.

Van olyan amelyik bunkó és kihasználja, hogy "ő az erősebb".

Szvsz a motorosokkal nincsenek jóban, főleg mert ritkán látják meg őket.

Magáról a kamionozásról...hát elég megterhelő munka.

Messze a családtól, éjjel nappal vezetni.

Ráadásul egy kis hiba és a kamion nem bocsájt meg:S

Összefoglalva nem egy álommeló, de ha valakinek ez jön be akkor csinálja.

Végülis rájuk is szükség van:)

2010. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom őket. (kivétel a románok)

az összes román kamionost börtönbe záratnám!

2010. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ, hogy elfér a saját sávjában, vagy lehúzódásra kényszerít.
2010. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keresi a kenyérre valót,mint elég sokan.
2010. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van aki bunkó paraszt, azt lenézni...stb


Aki viszont nem olyan.. azt szerintem tisztelni kéne, mert amit ők ott lehúznak (nemzetköziben) az nem semmi. Én szerintem nagyon jó munka.


Viszont ha azt tervezed hogy az légy, azt kell mondanom inkább NE mert alig van már álláslehetőség, rossz munkakörülmények.. inkább tanulj :)

2010. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

lenéztem őket sokáíg.mert arról volt hangos mind,hogy ilyen ku...va,meg olyan bár....

aztán egyik nap a párom közölte elmegy kamionozni.56 ezer forintot kapott a postánál napi 12 órára.megpróbálta itt,de lehetetlen volt megélni mivel munkanélküli lettem én is.nehezen dolgoztam fel a gondolatot...mikor elment a magányt ennél is nehezebben.de megváltozott a véleményem.már nem úgy van mint rég és sajna nem is kifizetődő.még mikor volt vám,jó volt.párom most 24 ft km pénzt kap és nuku más.ha nem rakják fel,vagy le,nincs kilómétere,ergo kevés fizut kap.ha stau van vagy baleset,akkor megint nincs kilóméter.magyarul ha áll bármilyen okból,nem keres semmit.ha túllépi a vezetésidőt,büntetést levonják,holott lehet muszály volt mert pl.stau miatt állt az autópályán és lejárt a munkaideje.ugye ott nem maradhat,muszály parkolót keresni.de ha a rendőr megállítja és meglátja,2500 euró min.ha leszívják az üzemanyagot,levonják.(na igen,ez a kamionosok másik fele!!!).ha nincs fuvar,nincs pénz.3 euró a fürdés,50 cent a wc,és még sorolhatnám.párom múlt hónapban 7400 km-t ment.kilehet számolni mennyit keresett.és ebből lejön a fürdés,wc,bevásárlás itthon amit lehet mert kint drága,és a telefonszámla,ami céges,csak őt lehet hívni és csak a cég hívhatja,a hívásfogadás 67ft/perc.5 hetente egy hétvégét van itthon.szabit nem fizetik.de legalább van munkája.ja!és a magyarországon legjobban fizető cégnél van.

szóval,minden tiszteletem az övék!!!!

csak egy valamit kérnék tőlük:vigyázzatok magatokra,egymásra,és a többi közlekedőre az úton!!!

2010. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
19:09 A férjem is kamionos, járja a világot, családtól távol. Nagyon megterhelő melő fizikailag és szellemileg is. Napi 1000-1200 kilométert tesz meg egy huzamban.Minden tiszteletem az övé. Na meg az én felelősségem is benne van, hiszen egy sziklás szerpentinen haladva nem közölhetek vele olyan dolgokat, ami elterelné a figyelmét az itthoni gondokról. Aki meg nem kedveli őket, legalább ne cikizze. Cseréljen velük, és megtudja milyen a kamionos élet. És nem köcsög, mint azt sokan hiszik. Férjem 4 nyelven tud, hogy boldoguljon a lerakóhelyeken. Olasz, Francia, Német, Angol.
2010. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó!mi azt csináljuk hogy minden nap egy sms,ő ír először,mert akkor tudom hogy a 45 perces pihenőjét tölti és nem pont vezet.soha nem írok amíg ő nem jelentkezik.és hétvégén beszélünk,akkor mikor ő jelentkezik,mikor már a pihenőideje megy.nincs kedved beszélgetni?msn,skyp?
2010. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése, de a magyarok normálisak. "Bánj úgy az emberekkel, ahogy szeretnéd, hogy veled is bánjanak!".

A kamionozás szerintem egy tök jó foglalkozás lehet.

2010. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!