Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ-tábla érvényes, ha...

KRESZ-tábla érvényes, ha elszíntelenítette a nap?

Figyelt kérdés

A "Sebességkorlátozás" nevű tábla ugye úgy néz ki a KRESZ szerint, hogy fehér alapon egy fekete szám, körben piros csík a tábla szélén.

Na már most, ha az adott helyen az idő vasfoga következtében a tábla szegélye halványsárga lett, amit egyébként is csak közelről lehet észrevenni, akkor az még érvényes? Nem hivatkozhatok erre, ha netán véletlenül ott fényképez le a rendőr?

Mert az oké, hogy ha végiggondolja az ember, hogy egy kerek táblán van egy fekete szám, akkor gondolhatja, hogy ez eredetileg sebességkorlátozás akart lenni. De hát a KRESZ ugye nem arról szól, hogy mit gondol az ember.

A sofőrök szeme a piros keretes táblákra van ráállva, ami nem ilyen, azon átsiklik a figyelem.

Tud erről valaki valami konkrétat? Vagy volt már valakinek ilyen esete, hogy ezzel próbálkozott?


2015. márc. 26. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivatkozhatsz erre, én a behajtani tilossal kapcs gondolkodtam erre.


Kerepesen láttam egy mindkét irányból behajtani tilos táblát amiről teljesen lekopott szinte a piros, így csak egy fehér tábla volt.


Elméletileg ilyenkor a tábla nem érvényes.


De a rendőrt nem fog ha érdekelni, és jó eséllyel a bíró is szarik bele, hacsak nincs egy drága ügyvéded.

2015. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük, mi lehetséges.


A tábla felismerhető? Igen.

A tábla egyértelműen felismerhető? Nem.

Mivel téveszthető? Válasz: sebességkorlátozás feloldásával.

Volt előtte sebességkorlátozás?

1. Igen

- az még érvényben van - ok a félreértésre

- az már nincs érvényben - akkor milyen korlátozást old fel a tábla

2. Nem

Akkor nincs mit feloldani.


Tudom, ez nem egy egyértelmű igen vagy nem jogi hivatkozással, de én így gondolom

2015. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tess:


[link]


nemtom azóta kicserélték e :)

2015. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kamumail táblája már teljesen érvénytelen. Még a szándék sem sejthető.
2015. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Remélem, nem kell élesben vitatkozni erről a rendőrséggel...

Felénk van egy csomó teljesen indokolatlan 40-es tábla, ahol be lehet csúszni egy gyorshajtásba.

2015. márc. 27. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!