Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, ezért kresz...

17 éves vagyok, ezért kresz szerint nem vezethetek külföldön a jogsimmal. Milyen következményeket vonhat maga után, ha mégis megtenném? Ha országonként változik, akkor a következők érdekelnek: Ausztria, Olaszország

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 20:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

mi az hogy 2 évig nem vezethetsz kint?????

18 éves kor után vezethet külföldön. Persze kell a tulajdonos írásos engedélye

2010. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszab-bították. A kezdő vezetői engedély minősítés "kétéves" időtartama.


- a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése miatt

jogerősen kiszabott eltiltás,

- a vezetői engedély ideiglenes visszavonásának leteltét követően

újra kezdődik.


Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet).

Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.


A vezetői engedély a 18. életév betöltéséig csak belföldön jogosít járművezetésre. A 18. életév betöltése után külföldön is szabad vele vezetni, függetlenül attól, hogy az esetleg még kezdő vezetői engedély.

2010. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz ?

Nem jegyeznek be sehová semmit !!!!

Oltári nagy hülyeségeket írsz

2010. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

JA még valami!


Légyszi írd le hogy hová is jegyzik be és milyen kód alatt???

2010. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem jegyeznek bele a jogsiba semmit!

Hanem ha valami balesetet okozol vagy valami hasonló bakit, akkor utólag bejegyezhetik a 102-es kódot, ami a Kezdő vezetői engedély minősítés meghosszabbítása

2010. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
08:30: te is egy idióta okostojás vagy. A 102-es kód azt jelent, hogy 2. eü csoportban alkalmas. Minek bofázol bele olyanba amihez hülye vagy?
2010. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom konkrétan mi a száma a kezdő vezetői engedély bejegyzésnek, de benne van. Az enyémben is benne van a 102, pedig EÜ1-es a C kategória miatt, és nem is kezdő jogsi már.
2010. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocsi elütöttem 182-est akartam írni
2010. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2010. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
2éve járok rendszámos járművel (motor+autó) azóta egyszer sem igazoltattak.A segédmotoromon nem volt frsz (mer nem kell) mindig meg is állítottak...
2010. aug. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!