Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autós/motoros futár állások...

Az autós/motoros futár állások mennyire kelendőek?

Figyelt kérdés

Nincs fix munkám, csak alkalmi munkákból élek az utóbbi néhány hónapban.

Gondolkozom,hogy elmenjek e futárkodni addig is, van egy nem használt Swiftem, meg a mellett egy normális autóm ami ha szükséges bevethető. (ha a Suzuki bemondja az unalmast)

Persze azért nekem sem mindegy,hogy hogy és mennyit keresek, de ahogy hetek óta nézem az állásajánlatokat, azért akad 1-2 amelyik el van szállva, de szerintem már az is túlzás,hogy szinte mindenki 1-2 év tapasztalattal keresi az embereket.

Ők ennyire válogathatnak, van is miből, vagy csupán elvannak tévedve?

Mert itt is van egy pizzéária ahol megállás nélkül keresnek futárokat, de oda be nem tenném a lábam, tehát az ő esetükben érthető, azonban máshonnét is hallottam,hogy a futárok igen hamar cserélődnek.Miért?


2015. okt. 12. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:

nagyban hely függő, de vagy egy olyan helyre mész, ami nem túl forgalmas, tehát így kb alig van címed, és így pénz is alig van(ami persze kb. az egyedüli bevételed a jatt mellett), és abból mondjuk nem tudják feltétlenül kigazdálkodni az üzemanyagköltséget, amit megint csak nem szeretik helyetted fizetni.


a másik meg szerintem inkább emberfüggő, ha olyan helyre kerülsz, ami kemény, pörgős. sok lemondással jár.


nekem a kettő kombinációjával van tapasztalatom, vidéki városi pizzéria, talán a legforgalmasabb. nálunk elég sok volt a futár, 8-an biztos voltunk, tehát egyébként ha szorgalmas vagy, akkor jól keresel napi szinten lebontva, viszont a 8 ember között megosztva a beosztás is nagyon karcsú, kb. heti 2-3 alkalom. nekem körülbelül egy olyan napi 70-80 km-em volt, és csak a jattból 5-7ezer Ft össze tudott jönni, meg emellett egy ilyen 200 Ft-os címpénzből is egy 5-6ezer Ft, és ez délelőtt 10től este fél12-ig, és még utána számolsz le a bevétellel(persze nincs egésznap pörgés, de ha unatkozol akkor lehet dobozt hajtogatni meg ilyesmi). és ha így körülbelül összedobom, akkor jó esetbe összekerestél 115ezer körül, amiből legalább 1x tankolsz is...ez még a jobbik része, de például ez tényleg a legideálisabb eset. volt, hogy bizonyos héten nem is tudtak beosztani, vagy ha mondjuk nem egy pénteki pörgős napon vagy, hanem egy szerdain, amikor ugye nincs akkora forgalom, és lehet, hogy nem jut, csak 12-15 cím. de ami nálam például gázos volt, az az úgynevezett tartalékos. ha nem voltam beosztva, akkor vállalni kellett tökingyen x napot, hogyha véletlen be kellene valaki helyett ugrani, akkor fél órán belül benn vagyok...na most nyilván ha be vagy írva egész hétre, akkor az úgy teljesen jó, mert semmit nem tudsz tervezni, ilyen felhasználhatatlan szabadidőd van...szóval én például ezért jöttem el onnan, mert nem volt megeröltető, de mikor 2 hétre beírtak tartalékosnak, és nem is volt rám szükség végül, az eléggé bosszantott...alapvetően visszamennék, ha úgymond rászorulnék, de szerencsére el tudtam helyezkedni, úgyhogy most épp nincs gond.



ami általánosságban elmondható a vendéglátásról ugye, hogy minél kevesebbre próbálják kihozni a működési költségeket a tulajok, nagyon sokan vannak, akik nem fizetnek vagy csak késve, húzzák, halogatják, 1-2 héttel később kapsz fizetést, vagy mégkésőbb, bármi lehet, és mivel legtöbb esetben nem is vagy bejelentve, senkihez nem tudsz fordulni.


másik városban olyat hallottam egy ismerősömtől, hogy futárkölcsönző...őket rendesen bejelentik, és van több ételbár, pizzéra velük kapcsolatba, és ha kell, akkor kérnek futárokat. azt nem tudom, hogy ez a dolog mennyivel jobban éri meg működtetés szempontjából, de ott biztos nincs ilyen gond, hogy mondjuk 5 futárnál többen dolgoznak.

2015. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!