Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van jogsim, de nem tudok...

Van jogsim, de nem tudok vezetni. Hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

1 éve van jogsim, azóta kétszer ültem autóba, és mindkét alkalom katasztrófa volt. Nagyon ügyetlen vagyok, lefulladok, lassan megyek, gyakran nem tudok dönteni. Ki nem állhatom az egészet, már a gyomrom görcsben van, amikor autóba kell ülnöm, és ez így volt már a tanuló órákon is. Mondjuk tegyük hozzá, az oktatóm nem volt normális, semmit sem magyarázott el, csak ordított. Nem is értem a vizsga hogy sikerült, szerintem csak a vakszerencsén múlt.

Most viszont olyan helyre költöztem, ahonnan nagyon problémás a bejárás busszal, és szükségem lenne egy autóra, de nem tudom így érdemes-e belevágni. Az utóbbi két alkalommal, amikor voltam gyakorolni, csak még bénább voltam, és még nehezebben ment a dolog. Fogadjam el, hogy nekem a tömegközlekedés való?



2015. okt. 25. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogsival a kezedben is vehetsz oktatótól órákat. Mielőtt egyedül autóba pattannál, ezt mindenképp tedd meg.
2015. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, erre én is gondolta, de lenne értelme, ha 30+20 pótóra alatt eddig jutottam? Az a helyzet, hogy már nem bízom az oktatókban.
2015. okt. 25. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először döntsd el, hogy szeretnél-e autót vezetni. Ha szeretnél, tegyél meg mindent érte. Egy normális oktatónál átfrissíteni a vezetést nagyon optimális megoldás. Gyakorlatod semmi nincs, a vizsga után szinte semmit sem vezettél. Ha nincs rokonod/ismerősöd aki foglalkozna veled, akkor sok választásod nincs.
2015. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretnék autót vezetni, de sajnos muszáj, ha nem akarok minden nap 2 átszállással, és félórás várakozással eljutni munkába. Akkor lehet megpróbálok keresni egy türelmesebb oktatót, és veszek még pár órát, hátha segít. Egy esélyt még adok a dolognak.
2015. okt. 25. 18:37
 5/10 Gábor t ***** válasza:
100%
Szia, még a barátok tudnak segíteni. Haverom hugának nem ment az Y .El vittem egy helyre, ahol kb. másfélsáv széles volt az út, jobbról balról 1 méter árok. Mondom neki megfordulunk, éés :) sikerült neki. A víz is levert . :)
2015. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megkapják az emberkék az első jogosítványt, többségük még nem tud vezetni, az oktató mellett csak egy alapképzést kap a tanuló.

A jelszó az hogy "majd jusson eszébe mindaz, amit megmutattam, de az igazi tanulás akkor kezdődik, amikor egyedül vezet".

Gyakorolni kell, ha gyakorolsz be fogsz rázódni, szükség szerint kezdetben forgalom mentes környezetben, fokozatosan lehet majd menni be a forgalmasabb helyekre.

A lefulladás autókezelési hiba, ami gyakorlással javítható, s a másik problémád forrása is az, hogy az autókezelés leköti a figyelmed jelentős részét, s ez a kinti dolgok figyelésének rovására megy csak.

Az autókezelésnek automatikusan kell működni, azon nem gondolkozik külön a vezető, viszont ezt elérni sok gyakorlással lehet - van aki hamar ráérez, másoknak több gyakorlás szükséges.

Autótól is függ, automata váltós autóval gyakorlatilag nem lehet lefulladni, váltogatni sem kell, gázadásra gyorsít, fékezésre lassít. Dízel üzemű autók is jobban tűrik a kuplungozás-váltás hibákat, mint a benzinesek, de benzinessel is meg lehet tanulni. Nem leírható ez a tanulás ráérzéssel működik.

Alapvetően ott lehet a problémád, hogy az oktatód nem tanított, ha csak ordítozott veled, s nincs mit felidézni a tanultakból. Megkérhetsz ismerőst is, hogy segítsen, mondja meg, mit nem csinálsz jól, mi az amit ki kell javítani.

2015. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj újra oktatóhoz szerintem, az én oktatóm is egy barom volt, örülj hogy megszabadultál tőlük. Menni fog, ne aggódj, menj vezetni valaki ismerőssel, baráttal, rokonnal, ha már rendszeresen vezetsz, belejössz. Túl ideges voltál végig az oktatás során és azóta is az vagy, de meglátod, menni fog :)
2015. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha ennyire nem akarsz autót vezetni, vegyél egy 50ccm-es robogót, hátha azt jobban érzed.
2015. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél órákat valakitől aki tud. Ha nincs ilyen ismerősöd akkor egy oktatótól. Ha meg nem megy akkor fogadd el. Nem mindenkinek megy.
2015. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan autót vegyél aminek látod az orrát belülröl, és ami nem tul széles. És nincs az hogy el fér e még itt-ott, vagy Nekimész e valaminek.
2015. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!