Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » SOS! Mit csináljak ha már...

SOS! Mit csináljak ha már gyomorgörcsöm van annyira félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
6szor vezettem eddig oktatóval és az 5.ig egész jól ment. De életemben nem vezettem még. 6. viszont pocsék volt. Egy hibát elkövettem és jött sorra a többi. Nagyon rosszul éreztem magam, az oktató is folyton ideges volt és már szinte nem merek menni a következő alkalmakra. Az oktató mondta a végén hogy ne izguljak azért van az óra hogy gyakoroljunk viszont én nem birom a konfliktust hogy lecsesz meg önmarcangolásba kezdek ha béna vagyok.
2016. febr. 14. 21:12
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és az is a bajom hogy megy a kresz elméletben viszont gyakorlatban vannak olyan szituációk mikor nem tudom mondjuk hogy merre mehetnék és merre nem mert gyorsan kell reagálni és görcsölök, ilyen másnál is volt?
2016. febr. 14. 21:13
 2/4 anonim ***** válasza:
Oh én 3 hónapja vezetek egyedül és még most is félek. Nekem eleinte a rádió segített aztán vizsgára megtanultam egy dalocskát és azt dúdolgattam magamba, mást nem tudok mondani nekem ez jött be.
2016. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy a tanuló teljesítménye hullámzó, egy-egy jobban sikerült nap után minden előzmény nélkül jön egy gyenge.

Tudja ezt az oktatód is, nem haragból csesz le, de ha ő nem próbál követelni tőled, soha nem tanulsz meg vezetni.


Az is természetes, hogy menet közben még nehezedre esik a tájékozódás, a vezetés egyik leckéje azt megtanulni, hogy már messziről meglátni, hogy "ott" majd mit kell csinálni -ezt csak gyakorlással lehet, könyvből nem tanulható, s ebben az oktató sem tud segíteni.

Gondold el, mit művelhetnek azok, akik az elméletet is csak felületesen tanulták meg, s menet közben azon vacillálnak, hogy ott milyen szabály érvényes.


Nekem is szigorú oktatóm volt, de vezetésen kívül jól el tudtunk beszélgetni. Már az első alkalommal megmondta, készüljek arra, hogy szigorú lesz, ahogy haladunk előre úgy fog többet követelni. A hibákra ő is azt mondta, ami elmúlt azzal már akkor ne foglalkozzak, mindig a következő feladatra koncentráljak, a hibákat majd kielemzi, feldolgozza az agy, amikor nem is gondolok rá - így tanulok.

Egy szigorú oktató nem feltétlenül rossz oktató, ha következetes, rendesen elmagyarázza, megmutatja, mit, miért, hogyan kell csinálni, s nem ok nélkül indulatos.

2016. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne azokhoz mérd magad, akik már évek óta vezetnek. Sajnos még a sikeres vizsga sem jelenti azt, hogy remekül vezetsz és mindent tudsz, csak az alapokat adja meg és még utána is tanul az ember, ahogy gyűjti a rutint.

Reális elvárásokat támassz magaddal szemben. Még az oktatás legelején tartasz, épp hogy belekezdtél. Mivel senki sem kormánnyal a kezében születik, eleinte bénázik. Kisbabaként sem a maratont futottad le rögtön, ugye?

Az oktató mellett pedig abszolút nem kell stresszelni. Azért van ott, hogy tanítson. Azt pedig úgysem fogja hagyni, hogy bajt okozz.

Sok dolog meg tényleg csak a rutinnal jön. Egyre jobb leszel. De biztos lehetsz benne, hogy még egyedül is bele fogsz futni néha olyan helyzetbe, amit alaposan át kell gondolnod. Csak soha ne kapkodj és ne ugorj bele hülyeségbe, inkább bosszankodjanak mögötted egy picit.

Az oktató megint más kérdés. Ha csak építő jelleggel kritizál és tanít, azt ne vedd magadra. Ha a személyeskedő, sértegetős, idegbeteg fajta, akkor cseréld le, sok bosszúságot, stresszt és pénzt megtakaríthatsz. Sokan nem alkalmasak erre a feladatra, de az nem a te hibád.

2016. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!