Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A parkolás kezdeti türelmi...

A parkolás kezdeti türelmi időt megadni az autósoknak nem kötelező minden városban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok helyen van pár perc jegyet venni, megnézni a zónát ha mobillal fizetsz esetleg, valahol meg nincs és ezt ki is használják a parkolóőrök. Tud valaki erről valamit?

2016. febr. 27. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
pár perc az mindenféle képen jár!
2016. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első jegyváltásnál, általában, nincs türelmi idő. Erre figyelmeztetnek is. Türelmi idő a parkolási díj lejárta után szokott lenni.


„Van-e türelmi idő a jegyvásárlásra?

Az első jegy megváltására nincs, ekkor a parkolás után haladéktalanul kell a jegyet megváltani.”

XIII. kerületi Közszolgáltató Zrt.: [link]


„Türelmi idő

A beérkező panaszok tapasztalatai alapján fontos megemlíteni, és kiemelni, hogy a türelmi idő – 2010. évi XLVII. Törvény alapján - kizárólag a szabályosan megváltott és kihelyezett jegyek érvényességének lejárta utáni időre vonatkozik.”

„Tehát a türelmi idő NEM a parkolás megkezdése és a jegyvásárlás közötti időszakra vonatkozik, mivel ekkor a parkolójegyet haladéktalanul meg kell váltani, vagy elindítani a mobiltelefonos parkolást!”

Hegyvidéki Parkolás: [link]


„Mennyi időn belül kell jegyet váltanom? Van türelmi idő?

A jegyet a parkolás kezdetekor a legrövidebb időn belül meg kell váltani. Ha lejárt a parkolójegye, 5, illetve 15 percen belül új jegyet kell váltania. Az 5 perces türelmi idő arra az esetre vonatkozik, ha az első jegyet egy óránál rövidebb időtartamra váltotta. 15 perc a türelmi idő akkor, ha a lejárt jegy több mint egy órányi parkolásra jogosított.”

Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Parkolási Igazgatóság: [link]


Debrecenben, például, közgyűlési javaslat volt türelmi idő bevezetésére, a parkolás kezdetén: „Kozlok László

Célszerűnek látná legalább 5 perc türelmi idő biztosítását a büntetőcédulák kihelyezése előtt, esetleg blokkoló cédulán feltüntetni a parkolás megkezdésének időpontját. Amennyiben a járművezető ezt az időpontot jelző dokumentumot bemutatja, mentesülne a pótdíjfizetési kötelezettség alól.”

[link]

Nemigen lett elfogadva, mert későbbi időpontokban, több cikk is foglakozik ilyenféle debreceni panaszokkal.


Ez volt az első néhány találat, parkolás, türelmi idő, keresésre. Ez nem azt jelenti, hogy egyetértek vele, én is voltam már bosszús, hiszen mindig tisztességesen, késedelem nélkül fizetek, de egyszer így is késve értem az autóhoz, mert nagy parkoló volt, és az előttem jegyet váltó küszködött 100 Ft-osokkal, nem akarta elfogadni az automata. Az ellenőrök nem tudhatták, mióta állt ott az autó, és hogy kik vannak a távoli automatánál. Elmondtam nekik mi történt. Hiába kértem, hogy nézzék meg a vízhőmérőt, most érkeztem. Mindez nem volt elég, nem jöttek vissza a kocsihoz.

Olyat is találtam, hogy ha a büntetőcédulán és a parkolójegyen levő idő nem tér el egy időtől jobban, akkor a társaság irodájában, ezeket bemutatva, visszavonják a bírságot. Sajnos, ez nem ilyen városban történt. Nem volt szerencsém. Végülis, sok év alatt, sok-sok parkolásból, egyszer volt ilyen esetem.

2016. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leírom, hátha valaki aki keresgél ide jut a gyk-ra.

Megtudtam most a Bp-i türelmi idő megszűnése kapcsán, hogy attól függetlenül, hogy ők elfogadják vagy nem, a törvény alapján nem lehet büntetni a jegy megvásárlása közben, a bíróságon akkor is bemutatható az öt percen belüli jegy. Mi sem fizetjük ki, meg van a jegy, majd bemutatjuk a bíróságnak.


empamo:

Kúria kimondta! : valamint valamennyi, a törvénysértés megállapításának időpontjában valamely bíróság előtt folyamatban lévő perben az alábbi szöveggel alkalmazható:


„48. § (3) Amennyiben a gépjármű üzemben tartója az ellenőrzés időpontjában érvényes parkolójeggyel rendelkezett, de azt nem jelen rendelet előírásai szerint helyezte el, vagy a parkolójegy (vagy a mobiltelefonos parkolási díjfizetés) érvényességének kezdő időpontja és az ellenőrzés időpontja között nem telt el 5 percnél hosszabb idő, az ellenőrzés napjától a parkolásüzemeltető ügyfélszolgálati irodájában a parkolójegy bemutatható (vagy a mobiltelefonos parkolási díjfizetés igazolható). Amennyiben a bemutatott parkolójegy (vagy a mobiltelefonos parkolási díjfizetési igazolás) jelen bekezdésben foglaltaknak megfelel, a parkolásüzemeltető a várakozási díj és pótdíj tartozást törli a nyilvántartásból.”

2016. márc. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!