Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 4 honap eltiltas autobaleset...

4 honap eltiltas autobaleset miatt?

Figyelt kérdés

nagyjabol egy honappal ezelott autobalesetet szenvedtem lakott területen kivül.

az auto megcsuszott az egyenetlen ut miatt amin lefagyott atfolyas volt (kpm nem sozta meg le azt az utat. reggel 7 ora volt.) megfogni mar nem tudtam (70-el mentem) az utat balra elhagyva az arokba csusztam, ami megdobta az autot, atpordult tobbszor is majd a szantofoldon allt meg talpon.

szerencsere könnyen megusztam, anyagi kart illetve serülest csak en szenvedtem.

a korhazban egy rendör felvette a jegyzökönyvet. ra 1 honapra jött a hatarozat 40 ezer birsag, 4 honap eltiltas. fellebbezni nem lehet, meghallgatasra van lehetöseg 8 napon belül. felhivtam az elöadot aki kiallitotta a hatarozatot, megvan az idöpont.

2 even belül nem volt (hozzateszem elötte se) semmi szabalysertesem, se helyszini birsagom, raadasul szüleim is tölem függnek anyagilag (sokat betegeskednek mostanaban es en segitek be a csaladi vallalkozasban). ha ezeket a tenyeket figyelembe veszi a meghallgatas soran van-e eselyem a büntetes redukalasara vagy törlesere? a penzbirsag itt most nyilvan mellekes a jogositvanyom feltem.


barmilyen tanacsot, tapasztalatot ezzel kapcsolatban szivesen fogadok es elöre köszönök!



2016. márc. 6. 12:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg az út kezelőjének kötelességeit és rájössz, hogy nem kell még télen sem.
2016. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Egy lefagyáson csúsztál meg, ami azért történt, mert az út nem volt sózva. Erre nem lehet felkészülni, itt a nem megfelelő útviszony nem játszik, ha az út sehol máshol nem volt jeges."


Kapásból fog jönni erre a kérdés, hogy a többi autós, hogy oldotta meg? Esetleg a gumikkal volt baj? Úgyis kiforgatják a szavait ha akarják.

2016. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Itt nincs mit kiforgatni. Az út kezelőjének kötelessége a sózás, az út jégmentesítése, ebből pedig lett egy baleset.
2016. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!