Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Erdemes elmennem forgalmi...

Erdemes elmennem forgalmi vizsgazni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet a kovetkezo. Levezettem a 30 orat nehezen. Az oktatom nem a legjobb, azt mondta meg legalabb 10 ora kellene ahhoz hogy elmehessek vizsgazni. En ezt nem akartam elhinni, batyammal gyakoroltam parkolast, masodszorra mind sikerult (az oktatom 30 ora alatt csak a parhuzamos elore parkolast csinaltatta velem, azt se mutatta meg mi az a kezifekes elindulas, csusztatott kuplung, Y fordulo stb. 30 ora alatt). Mindet batyam mutatta meg es sikerult is. Az o tanacsara maszekban elmentem egy masik varosba ahhoz az oktatohoz aki ot tanitotta. Nala minden ment, minden parkolas manover, mindent elmagyarazott. 4 orat vezettem nala, azt mondta 2 plusz ora meg a rendes oktatommal es vizsgara kesz vagyok, szerinte mar mikor eloszor mentem se volt sok problema a vezetesemmel.

De bizonytalan vagyok. A rendes oktatom minden onbizalmamat elvette. Masok szerint o arra megy hogy minnel tobb orat vegyek es tomjem a zsebet.

Mit tegyek? Elmenjek vizsgazni?

Legalabb 2 orat meg vennem kell mert kulvarosban sem jartam meg, ami szinten vizsgautvonal. Nagyon tanacstalan vagyok, koszonom a valaszokat.

L/19



2016. márc. 6. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem azzal az oktatóval jelentkezel vizsgára, akiben megbízol?

Jogod van oktatót, sőt iskolát is váltani.

A részletekhez nem tudok hozzá szólni.

2016. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
O tokeletes lenne, csak masik varosban van. O is azt javasolta hogy menjek ott ahol mar ismerem az utakat. Az en varosomban is probaltam oktatot valtani de vagy mindenki tele van vagy csak rosszakat mondanak rola :/
2016. márc. 6. 21:43
 3/7 szántóvető ***** válasza:
az oktatód le akar húzni.miért vagy bizonytalan, egy pénzéhes ember szava ne legyen készpénz.és ha megbux akkor sincs semmi,majd vizsgázol újra.
2016. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a bátyád jól "tanította" a parkolásokat.

Épeszű oktató nem vállalja, hogy beülj mellé tanuló-fáziban, hiszen nem nála van a kartonod, nem vezetheted a kocsiját semmilyen körülmények között. Szóval én ebben sem bíznék annira.

A vizsgár jelentkezéskor a vibi pontosan tudni fogja,hogy nem az oktató kezdemezte, hanem te kérted a vizsgát, te voltál annyira magabiztos. Éppen ezért jobban oda fog figyelni, hiszen ha te azt gondolod, hogy tudsz vezetn akkor mutasdis be!


ha nem jó az oktatót, váltsd le.


de jó, ha tudod, az átlag óraszám 45-50 körül mozog a sikeres forgalmi vizsgáig.

2016. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem is értem mi ez a 30 óra :D sosem hallotam ilyet. Tudtommal 580km a minimum. Egyébként meg vezess még szerintem. Én most leszek 50 óránál vizsgával eggyüt. Szerdán masodjára megyek. Oktatóm család barátja..szóval valszeg nem basz át és nálla is a legjobb tanuló akinek volt motor jogsija is annak is kellet 37 óra... Mondjuk mi sokat parkolunk, megy is minden rendesen...gondolom azért írják a 30 órát mert sosem parkoltok aztán úgy pörög nyilván pörög a kilométeróra.
2016. márc. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért írjuk a 30 órát, mert az a kötelezően előírt minimum óraszám, ami valójában csak 45-50 percet jelet, óránként 10-15 perc pihenőt is adni kell a tanulónak.

A minimum 580km megtétele egy újabb, néhány éve bevezetett kitétel, azzal azt próbálták elérni, hogy az óra ne álló helyzetben, beszélgetésekkel teljen.

A tanuló órákban számol, és jellemzően türelmetlenek is.

Ismerek néhány oktatót, egymástól függetlenül mondják, hogy átlagosan 45-50 óra gyakorlás után sikeres a forgalmi vizsga.

Nem a lehúzásra mennek, van tanulójuk bőven, sőt olykor nem is tudnak minden jelentkezőt bevállalni.

Vannak olyan tanulók, akik le tudnak vizsgázni az előírt 30 órával, de mindennapos az, hogy olyanok is erősködnek, a vizsgára jelentkezéssel, akik esélytelenek - az értelmesebbjét meg lehet győzni, hogy még korai, aki erősködik, "saját kérésre" mehet vizsgázni, és többnyire meg is bukik.

Egy nyugisabb, kisebb városban, egyszerűbb közlekedési helyzetekben minden bizonnyal könnyebb a vizsga, de Debrecenben van nyüzsgés, villamos, buszsávok, egy sávból több sávos útra kanyarodás, két balra kanyarodó sávos útról kanyarodás, stb. - aki ilyen városban tanul vezetni, kisebb eséllyel fog később félni olyan városokban, ahol villamosok is közlekednek.

A vezetési kartonra fel kell vezetni az óraszámot, azt a tanuló is számolja.

A megtett kilométert is fel kell vezetni, viszont, ha úgy akarják az 580 kilométeres limit elérése nem jelent gondot, amíg a tanulókocsikat nem szerelik fel megfelelő ellenőrző, mérő berendezésekkel.


Nem az óraszámot kellene figyelni a tanulóknak, de nem is a megtett kilométereket.

Azokat a manővereket kell sorra venni, amelyeket a tankönyvben, fejezetekre bontva bemutattak, az elméleti részben még csupán a szabályos közlekedést leírva.

A gyakorlatban összekapcsolódik az elméleti tudás a megvalósítással: a vizsgán a szabályokat betartva kell közlekedni, és végrehajtani néhány feladatot.

Sorra kell venni, hogy a lehetséges feladatok között van-e olyan, amit még esetleg nem is gyakoroltak, vagy még nem megfelelő a végrehajtása.

Az biztos, hogy lesz egyíves megfordulás, szegély mellé állás (jobbra előre párhuzamosan), plusz még két parkolást be kell mutatni a lehetséges verziókból (tehát mindegyiket tudni kell elfogadható szinten)

Y megfordulást, saroktolatást valamiért csak nagyon ritkán kérnek a vizsgabiztosok.

Az oktatók különböző séma szerint taníthatnak, amivel nincs is gond, a végeredmény számít.

Sajnos, aki úgy kalkulál, hogy a 30 óra kötelező vezetésig bírja anyagilag, az könnyen kutyaszorítóba kerülhet, és az idegeskedés csak ront a helyzeten.

2016. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ez olyan rossz , hogy ugye egy pesthez képpest egy kisvárosban levizsgázni...azért jóval könnyeb. Nyílván megoldhatatlan, hogy mindenki ugyan ott vizsgázzon csak hát...értitek.
2016. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!