Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire lehet számitani? Milyen...

Mire lehet számitani? Milyen büntetés várható?

Figyelt kérdés

Ha valakit elkapnak ittas vezetés miatt,kB közepes alkohol fogyasztással, még értesítést nem kapott hogy mikor lesz a tárgyalás, csak mégis milyen büntetésre számithat?

Nem volt semmi ilyen esete előtte,bár még csak 1éve van jogsija.


2016. márc. 16. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok jóra semmiképpen sem,de ez attól függ hány ezrelék volt a véralkohol szinted!
2016. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó,ha jol tudom valami olyasmit mondott hogy 2
2016. márc. 16. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:

"ha jol tudom valami olyasmit mondott hogy 2"

Azért az már közelebb van az alkoholmérgezéshez, mint a közepes alkohol befolyásoltsághoz.


Kap egy komoly megfizetendő eljárási költséget ( csak a véralkohol vizsgálat ára több mint 100 000 Ft!), általában 6 - 12 hó közötti járművezetéstől eltiltást ( utána kötelező utánképzéssel), és mellé valószínűleg pénzbüntetést.

2016. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, azt hogy ne vegyék el a jogosítványát nem lehet elkerülni mámint nincs olyan hogy átváltani pénzbüntetésre azt is?

Köszönöm a választ.

2016. márc. 16. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Pénzbüntetésre átváltani csak a szabálysértési elzárást lehet.

Nagy összeget tennék rá, hogy minimum egy éves eltiltás lesz ilyen véralkoholszintnél.

Az egyetlen "kiskapu" az lenne, ha nem csak "B" kategóriás jogsija lenne, hanem más kategóriára is érvényes, és akkor nem "teljes eltiltást", csak arra a kategóriára szóló eltiltást kapna, amivel megbukott, ha igazolni tudná, hogy a másik kategóriára a munkájához szüksége van.

Ekkor megúszhatja az utánképzést, ami önmagában ( az időn túl!) is 100 000 -es tétel.

2016. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs más kategóriás jogosítványa, de akkor értem, semmi jóra nem számitunk akkor. Köszönöm a segítséget
2016. márc. 17. 08:30
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Reméljük nem lehet elkerülni. Pontosabban ennek lett volna egy módja: ha iszik, nem vezet.

Ha a piát választotta, semmi keresnivalója az utakon.

2016. márc. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!