Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejtőn való elindulás benzines...

Lejtőn való elindulás benzines autóval?

Figyelt kérdés

Kaptam egy benzines autót, előtte soha nem vezettem ilyet, tanulni is dízelen tanultam.

Az lenne a problémám, hogy lejtőn elindulásnál visszagurul az autó. A dízelen, ha leszálltam a kuplungról, már indult is, de ez meg visszacsúszik, még mielőtt gázt adnék. Mit tudnék csinálni, hogy ne guruljak vissza lejtőn, ha a kézifékkel nincs idő szórakozni, mert jönnek és dudálnak meg anyáznak mögötted?



2016. márc. 31. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem emelkedőre gondoltál? :)
2016. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha a kuplungot engedem gáz nélkül, akkor meg lefullad.
2016. márc. 31. 21:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Jajj de. :'D Javítsátok légyszi.
2016. márc. 31. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Kuplung + gáz, ha durva emelkedő akkor kézifék is. nem gond ha dudálnak. Nagy emelkedőn, csak kuplung nem elég, és nincs 3 lábad. Amúgy ha megtanulod normálisan akkor nagyon gyorsan ellehet indulni.
2016. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, hogy kuplung plusz gáz, de ha a fékről leszállok, elkezd hátra gurulni.
2016. márc. 31. 21:08
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Bepöccinted a motort, kuplung be egyes. Engeded a kuplungot és adod a gázt finoman. Lesz egy pont ahol összekapcsolnak és elkezd húzni az autó. Na ennél a pontnál mehet több gáz kuplung fel és az autó nem gurul vissza és indulsz. Ne ugorj le a kuplungról mert ugrik egyet és lefulladsz. Ha nem érzed a kuplungot esetleg csúsztasd mert meg lesz a pont.

Csaj vagyok, magassarkúba vezetek, ha nekem megy neked is. 😉

2016. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

10 másodperc sőt még annyi se az elindulás emelkedőnek felfelé. Figyelj, kézifék behúz. Amikor indulnál emeled a kuplungot fogáspontig, közben adsz enyhe gázt és amikor érzed, hogy indulna el a autó, gyorsan kiengeded a kéziféket.


Vagy amit még szoktak javasolni, hogy féken tartod a lábad (ILYENKOR NINCS BEHÚZVA A KÉZIFÉK ) emeled lassan fel a fogáspontig a kuplungot és gyorsan nyomod a gázt.


Az utóbbit még soha nem alkalmaztam, én mindig behúzom a kéziféket, még sík úton is ha állok. Most az a pár másodperc fel sem tűnik. Ha meg anyázik vagy dudál, így járt, max. kikerül. Mert ügye aki mögöttünk van mindig tehetségesebb mint mi, ez ősi indián közmondás is lehetne. LEGFONTOSABB A GYAKORLÁS!!!!

2016. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

"Vagy amit még szoktak javasolni, hogy féken tartod a lábad (ILYENKOR NINCS BEHÚZVA A KÉZIFÉK ) emeled lassan fel a fogáspontig a kuplungot és gyorsan nyomod a gázt."

Kisebb köbcentis autóknál ilyenkor célszerű egy gázfröccsöt adni, és annak "lecsengése" közben engedni fel óvatosan a kuplungot. Aztán persze újra gázt adni, de érzéssel.

2016. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

A "kézifékes elindulás emelkedőn" című órán mit tanított az oktató?


Mindenki így indul el.

2016. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kuplunghasználat finoman. :)
2016. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!