Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejtőn való elindulás benzines...

Lejtőn való elindulás benzines autóval?

Figyelt kérdés

Kaptam egy benzines autót, előtte soha nem vezettem ilyet, tanulni is dízelen tanultam.

Az lenne a problémám, hogy lejtőn elindulásnál visszagurul az autó. A dízelen, ha leszálltam a kuplungról, már indult is, de ez meg visszacsúszik, még mielőtt gázt adnék. Mit tudnék csinálni, hogy ne guruljak vissza lejtőn, ha a kézifékkel nincs idő szórakozni, mert jönnek és dudálnak meg anyáznak mögötted?



2016. márc. 31. 20:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Vagy amit még szoktak javasolni, hogy féken tartod a lábad (ILYENKOR NINCS BEHÚZVA A KÉZIFÉK ) emeled lassan fel a fogáspontig a kuplungot és gyorsan nyomod a gázt. "


Én is ezt ajánlanám alapból, csakhogy ez így problémás, egy gyengébb benzines autóval még egy tapasztalt sofőr is nehezen csinálja ezt meg visszagurulás nélkül. Aztán egy kezdő sofőr véletlenül lefullasztja, bepánikol, és megtörtént a baj ha hátragurul. Ezért javaslom én is a kézifékes megoldást, olyan nincs hogy nincs idő. Örüljenek a hátadnál lévők, hogy nem gurulsz nekik. Néha még én is alkalmazom mikor beülök a kis Renaultunkba, pedig 600 ezer km-n vagyok túl.

2016. ápr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%
Én is kezdő vagyok de ha előttem állnak ilyen helyen egy fél autónyi helyet hagyok, ha esetleg hátra gurulna a sofőr legyen ideje megállni. Bár az a kedvencem ha meredek kis helyen én vagyok a első és mögém áll szinte bele a csomagtartóba és már piros-sárgánál dudál, hogy miért nem megyek. Akkor adok magamnak hálát, hogy vonóhorgos autót vásároltam.
2016. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!