Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a figyelmemet? Másodjára buktam meg a forgalmi vizsgán, mert nagyon izgulok, és olyan hajmeresztő dolgokat csinálok, hogy egyenesen kellett volna menni, én meg elkanyarodtam balra, index nélkül, nem tudom miért.

Figyelt kérdés

Meg nem is raktam sebességbe,és el akartam indulni,az oktatáson jól megy,a parkolásaim hibátlanok voltak,de néha csinálok nagyon nagy ostobaságokat. Ráadásul érettségi előtt vagyok,nagyon keveset alszom,és kb az érettségi hetében is vizsgázni fogok.

Mit tehetnék?


18F


2016. ápr. 16. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog tetszeni, amit írok, de a jelek még nem kellett volna vizsgára jelentkezned.

Mennyit, hány órát vezettél eddig?

A figyelmet, koncentrálást gyakorlással lehet megszerezni, és alapszabály, hogy a vizsgára kipihent állapotban megy a tanuló, nem idegileg kifacsarva.

A vizsgadrukk természetes, de az már nem egyszerű figyelmetlenség, ha valaki az egyenes helyett index nélkül elkanyarodik balra.

Az nekem furcsa, hogy valaki az érettségi előtt hónapokkal már nem alszik eleget, ha meg valóban ennyire megterhelő, a forgalmi vizsgát érettségi utánra kellett volna tolni, heti 1-2 gyakorlást beiktatva.

Menni fog a vezetés, de a jelek szerint még gyakorolnod kell, a szükséges figyelmet pedig gyakorlással tudod megszerezni, ez nem egy bemagolható tantárgy

2016. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Halaszd el a vizsgat, nyugodj meg, erettsegizz le, pihend ki magad, es az irasbelik utan rengeteg idod lesz vizsgazni.
2016. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,meg anyám is,de faterom hallani sem akar róla,mert szerinte,frissen kell csinálni,ha most hagynám,akkor még rosszabb lenne,mert elszoknék tőle. Hát rengeteget kell tanulnom,mert egyetemre akarok menni,ezért alszok kevesebbet. 40 óra körül vagyok. És nagyon lassan haladok,mert az oktatóm sem ér rá gyakran,én sem. Már november óta vezetek.
2016. ápr. 16. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit a rövid kihagyások alatt elfelejtesz, azt nem is tanultad meg. Van előnye a "gyorsan lendületből vizsgázzunk le módszernek" de az igazából arról szól, hogy a folyamatos vizsgaútvonalak közelében közlekedés eredményeként a tanuló a környezetet ismeri fel, begyakorolja az oda érvényes szabályokat, de ha ismeretlen területre irányítják, ott már gondban lesz.

A hosszabb kihagyások közbeiktatásával zajló vezetés-tanulás esetében valóban számolni kell azzal, hogy megnövekszik az óraszám a vizsgáig, de a tanuló a szünetekben is tanul, ugyanis az agy olyankor is dolgozik, elemezgeti a hibákat, kombinál, amikor az ember nem is a vezetésen elmélkedik.

A vezetés 90%-ban a figyelésből áll, a 10 % pedig a begyűjtött információkra reagálás, idegileg kimerülten, dekoncentráltan nehéz levizsgázni, három bukás után pedig nehezítenek is rajta (2 vizsgabiztos), 5 bukás után PÁV.

2016. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 bukás után 2 vizsgabiztos??? PÁV? az mi?
2016. ápr. 16. 14:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem hónapok vannak az érettségiig,hanem 2 hét.
2016. ápr. 16. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Érettségi befejezéséig pihentesd a jogsit azátn utána nyugodtan.
2016. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!