Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetésnél normális ez egy...

Vezetésnél normális ez egy oktatótól?

Figyelt kérdés

Ma vagyok túl az 5-6. vezetésórán, de úgy érzem az oktató nagyon félti az autóját.

Az elején elmondta, hogy hozzám fog érni, mert máshogy nem lehet, az még rendben volt, hogy a kormányba belenyúlt, de ma például olyan hirtelen kapott oda, ráadásul olyan helyen ahol egyedül is be tudtam volna fordulni, hogy megkarmolt. A legújabb szokása pedig az, hogy odanyúl és leveszi a lábam a pedálokról, ahelyett, hogy azt mondaná ne nyomjam. Ez utóbbi másoknál is így van? Utána pedig mindig elnézést kér, hogy "muszáj volt". A telefonja kezdőképernyőjén egy meztelen nő van, ezért is merült fel a kérdés, hogy a tényleg ennyire félti a kocsiját vagy csak taperolni akar-e.

A másik dolog, hogy már az első két óra után, a 3-4 óra óta a tanulópályára is én viszem az autót, de például ha egy kátyút kell csak kikerülni akkor is belenyúl a kormányba, esélyt se ad, hogy egyedül megpróbáljam. Ez normális?


2016. júl. 29. 20:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Erre nincs egzakt válasz. Nekeditató, és én még nem találkoztam olyannal, aki százas lett volna. Az egyik üvöltözik, a másik linkeskedik, a harmadik tapizik.


Olyan idiótát kell választani a sokféléből, aki számodra kevésbé irritáló

2016. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
elnézést, szóval: *...Neked kell eldönteni mi az, ami számodra belefér, és mi az, ami nem. Nincs két egyforma oktató, és...*
2016. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegesít, nem bízol benne, kérj másik oktatót, van elég.

Az enyém annak idején kivezettetett egy erdős területre, és le akart smárolni. Előtte minden parkolásnál megnézette velem, hogy megfelelő távolságra van-e a kerék a padkától, át kellett hajolnom rajta, a harmadik ilyennél meguntam, kiugrottam a kocsiból, és kívülről néztem meg, utána nem szórakozott ezzel. 18 éves naiv kis hülye voltam, fel sem merült bennem, hogy egy vállamig érő 50-es, nős pasi rám akar mozdulni, amíg ki nem nyilvánította egyértelműen. Szóltam apámnak, aki elkísért a következő órára. Nem tudom, mit mondott az ürgének, de onnantól hál'istennek még véletlenül sem ért hozzám.:-)

2016. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Ha már ide kiírtad, akkor biztosan frusztrál a fickó.

Az én oktatóm állandóan kiabált velem. Egyszer úgy felhúzott a kiabálással, hogy félreálltam, kiszálltam, és mondtam neki, hogy többé nem jövök. Aztán egy tök normális fickó volt után az oktatóm. Jó döntés volt leváltani. Sokkal nyugodtabb volt a vezetés, én sem stresszeltem.

2016. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még csak az 5-6 óránál vagy, tehát az elején. Tehát még éppen normális is lehet, előfordulhat hogy félti az autóját. Igazán akkor van gond ha ugyanígy levezetsz még 10-15 órát. Az meg hogy meztelen nő van a telefonja kezdőképernyőjén még nem jelent semmit, de mindenesetre nem stílusos. Ha viszont úgy érzed hogy rádmozdult, ne habozz a váltással.
2016. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Először szimpatikusnak tűnt, rosszabbra számítottam az ismerőseim elmondásai alapján, de minél több órát veszek vele annál unszimpatikusabb.

Főleg a mai napon két érthetetlen dolgot is csinált:

1. Tolatnom kellett emelkedőn, parkoláshoz. Előtte ugyanazt csináltuk, ugyanott, mondta, hogy nyomjam be a kuplung mellé a gázt is, különben elgurul vagy megáll az autó, kevés a kuplung. Másodszor mikor egyedül kellett volna csinálnom (persze mindig mondta közben mit csináljak, legtöbbször bele is nyúlt a kormányba), akkor nyomni akartam a gázt is, mert előtte azt mondta kevés ide a kuplugos elindulás és rám szólt, hogy ne nyomjam a gázt. Erre az autó elindult előre a lejtőn, mondta, hogy nyomjam a kuplungot jobban, mire az autó leállt, mert a kuplung már teljesen fenn volt.

Tehát önmagának mondott ellent.


Másik dolog, hogy a héten kezdtem a vezetést, egy heti (2*3) órára adtam neki előre pénzt, majd mikor kiszálltam az autóból utánam szólt mutatva a kartonomra ragasztott cetlin amin egy 6-os szerepelt, hogy "letelt a 6 óra..."

Ezzel célozva arra, hogy legközelebb hozzak még pénzt. Pedig az első órán is már rögtön azzal kezdtem, hogy mikor fizethetek, tehát azt se lehet mondani, hogy tróger lennék és úgy kellett könyörögnie a pénzért. Emlékeztetni meg szerintem normálisabban is lehetne ennél.


Egyébként oktatót váltani hogy lehet? Neki is kell szólni és meg kell indokolni vagy elég csak az iskolavezetőnek szólni, hogy váltanék?

2016. júl. 29. 21:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Épp ma kérdeztem tőle, hogy a vizsgán is belenyúl-e a kormányba (ezzel próbáltam célozni neki arra, hogy jó lenne ha nem tenné), mire ő azt mondta hogy nemrég összetörte egy vizsgázó vizsgán a kocsiját, ő próbál nem belenyúlni, de ha balesetveszély van, akkor vizsgán is megteszi. Így attól félek, hogy nehogy vizsgán is belenyúljon, mert akkor megbukok.
2016. júl. 29. 21:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak ott a lába előtt a kis pedáljai, hogy ne téged kelljen fogdosnia. Cseréld le. Meg ha a kormányhoz nyúl, akkor se a kezedet kell fognia.
2016. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egy volt osztálytársamat is ő oktatja (az oktatótól tudtam meg azzal a kommenttel,hogy elég fura egy gyerek), megkérdezem tőle hogy ő mióta jár hozzá és neki mi a véleménye róla.
2016. júl. 30. 17:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy neki a kormányba szokott csak belenyúlni, a lábához még soha nem ért, de őt is nagyon zavarja, hogy mindig belenyúl a kormányba és állítólag szólni fog neki, hogy "akkor most ki vezet?" :D Kíváncsi leszek mit reagál majd rá .
2016. júl. 30. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!