Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » HOva tudok fordulni, ha nem...

Enigmapont kérdése:

HOva tudok fordulni, ha nem tartom jogosnak a parkolas buntetest?

Figyelt kérdés
Levelet kaptam, hogy dec. elejen tilosban parkoltam a 6. keruletben. Ami jogos is, csakhogy bunteto cedulat nem kaptam. Vagy valaki lelopta... Ez oket cseppet sem erdekli, es az eredeti 6000 Ft helyett igy mas kesedelemert 22.000-et kell fizetnem, pedig nem is tudtam a buntetesrol. Nem tudom, van-e ott terfigyelo kamera, de hogy tudom bizonyitani, hogy nem az en hibam, hogy nem volt bunti csomag??? Kerlek segitsetek, mert telefonon beszeltem veluk, es gunyosan mondta a hogy, h volt mar ilyen per, es elvesztette az illeto a pert, csak mert az ellenor lefotozta az autot a ratett bunti csomaggal.

2017. jan. 20. 21:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész országot szégyellő, harcos igazság bajnoka vagy, miért nem december elején érdeklődtél itt? Arról, hogy hova tudsz fordulni panasszal, mert a VI. kerületben, tilosban várakozás miatt, nem volt büntetőcédula az autódon, mire visszaértél hozzá. Micsoda igazságtalanság, hogy más autón láttál ilyet, de a tiéden nem volt! És, hogy ezért tart itt az ország, mert lassan, és az autódat kihagyva dolgoznak, akiknek az emiatti bírságolás a munkájuk. És találjanak rá módot, hogy te is megkapd a bírságot, mint, ahogy láttad, más is. Milyen jogon kivételeznek veled?
2017. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Pl. p;yan jogon, mert a masik auto kapubejaroban allt, amin volt bunti csomag, en pedig szabalyosan. Persze idoben rosszkor, ezt elismerem. De milyen alapon nem gondoltam, hogy tilosban parkolok? Olyan alapon, hogy en ia a 6. kerben lakom, nem messze onnan, es 6 utan ingyenes a parkolas. A buntetest 7-kor kaptam, megneztem, 8-ig volt fizetos. Tiszta sor, nem tudtam, kifizetem a buntit. De az arroganciat otthon hagyhatnad, hiszen miert kene a fentiek erteklmeben feltunjon, hogy leloptak a csomagot a kocsimrol? Meg amugy is, a buntit egy masik auto az en parkolasom elott is kaphatta (6 elott mondjuk), nem???

Koszi a Eotvos utcai cimet, ugyfelfogadast, lehet hozzajuk fordulok, ha szemleysen veluk nem jarok sikerrel. Be fogom fizetni a teljeset, ha elso dobbantasra muszaj, de nyilvan nekem sem mindegy a vegosszeg... Sztem nektek sem lenne az.

2017. jan. 21. 15:38
 13/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent az a durva, h a birsagon nem, nincs semilyen opcio, ha nem fogadnam el a birsagot. Egy telefonszam van mindossze, amit hivtam, o elmondta az ugyfelfogadas idopontjat, es gunyosan megjegyezte, h kb. ugralhatok, ugyis ok gyoznek, csak ha huzom az idot, megrosszabbul jarhatok. Ez igen, ez "ugyfelszolgalat". :)
2017. jan. 21. 15:42
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem tudod, hogy mit csináltál. Azt írtad, hogy tilosban parkoltál. Ami tiltott helyen való várakozást jelent. A legutóbbi kommentedből derült ki, hogy nem. Éppen, hogy e célra szolgáló várakozóhelyen álltál, de nem fizetted meg a várakozási díjat. Ilyen esetben pótdíjat állapítanak meg, ami az aznapi díjköteles időszak + 2 óra díja. Ha 15 napon belül nem kerül megfizetésre, akkor az óradíj 40-szerese lesz a pótdíj.

A közlekedési törvény azt írja elő, hogy „A pótdíj kiszabásáról szóló értesítést a jármű szélvédőlapátján, vagy a járművön egyéb jól látható helyen kell elhelyezni.” Ennek dokumentálást, őrzését, jogszabály nem írja elő. Vannak szabálysértések, amelyeknél kötelező a technikai eszközzel való felvétel készítése, de ennél nem. A törvény az eljáró hatóságot csak feljogosítja arra, hogy eljárása dokumentálására az eljárás alá vont járműről képfelvételt készítsen, valamint a jármű honosságát, rendszámát és az ellenőrzés időpontját rögzítse, és azt az adatkezelési elveknek megfelelően kezelje.

Ebből a helyzetből várják a perlekedésed. És ha még felvételük is van…

Gondolj bele, az ő helyzetükbe. Akárhányan megtehetnék, hogy nem fizetnek, hátha megússzák. Aztán, ha megjön a levél az emelt pótdíjról, akkor állíthatnák, hogy nem volt értesítés az autón elhelyezve, akkor legyen csak az eredeti pótdíj.


Méltatlankodhatsz, háboroghatsz, vitatkozhatsz itt, de mi nem tudjuk enyhíteni a pótdíjat, és az itt írók közül megfizetni sem igen fogja senki helyetted. Azok sem, akik felháborodnak az eseten.

Mit lehet tanácsolni? Ügyvédet, aki jóval drágább, mint az emelt pótdíj?

60 napos jogvesztő határidő van, de december eleje óta az még bőven nem telt el, tehát annak lejárta előtt megkaptad a felszólítást az emelt pótdíj megfizetésére. Ha nem fizeted meg, az elévülési idő egy év. Ezen belül bírósági úton kezdeményezhetik a követelés érvényesítését. Ha ezt megvárod, akkor tényleg szükséged lesz ügyvédre.

2017. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!