Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, hogy vezetés...

Csak engem zavar, hogy vezetés közben (gyakorlati órák) céltalanul bolyongunk, s nem tudom, hova megyünk?

Figyelt kérdés

Én az a fajta ember vagyok, aki mindig tudni akarja, hogy mi lesz ... S ez a gyakorlati oktatásnál megőrjít, hogy nem tudom a célt.

Más is volt így?


2017. ápr. 11. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Így tanít az oktató...

Mindig a következő manővert közli csak hogy ne lankadjon a figyelmed, mindig és minden pillanatban figyelned kelljen az útburkolati jeleket,táblákat,kanyarodási lehetőségeket...stb.

2017. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de mindettől függettlenül zavar, sőt fusztrál, hogy nem tudom, mi lesz.
2017. ápr. 11. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok tanulóvezetö jár be videkről a városokba, akik nem ismerik az adott várost. Ők aztán tényleg nem tudják, hogy merre, hol járnak, de a tanuláshoz nem is szükséges tudni, ott a szabályos közlekedés tanulása a cél, aminek a legfontosabb eleme a folyanatos figyelés. Ennek gyakorlásához jól bevált az oktatók részéről a folyamatos irányítás: jobbra, balra, első lehetőségnél, ott ahol a szabály megengedi, stb.

Nincs megtiltva, hogy figyelj, memorizáld a helyszíneket, sőt az cél is lesz a vizsga előtt, de a legtöbbet akkor tudsz tanulni, amikor ismeretlen helyeken kell helyes döntéseket pillanatok alatt meghozni. Ez lesz a forgalmi vizsgán is a feladat, a vizsgabiztos kérhet olyan kitérőket, ahol elötte soha nem jártstok, s lehet ott egyenrangú útkereszteződés, egyirányú utca, bármi, a lényeg a folyamatos figyelés, a helyes döntés, a szabályos közlekedés.

A tanulás nem arról szól, hogy konkrét célhoz mentek, nem a Tesco, a Pláza a cél, hanem a tanulás.

Egy rontott helyzethez többször is visszairányíthat az oktató.

2017. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De hát nem is mentek sehova, ez a lényeg. Más örül, ha vezethet csak úgy :))
2017. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!