Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tolatás dombnak felfelé? Hogyan?

Tolatás dombnak felfelé? Hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnap mentem az autómért és a szerelő úgy állt meg, hogy dombnak felfelé kellett volna tolatnom, hogy ki tudjak fordulni a beállóból. Mikor direkt kértem ,hogy úgy álljon meg, hogy orral előre nézzen az autó. Mivel nem akarom csúsztatni a kuplungot mert 40 ezer egy új. Ennek ellenére fordítva állt meg. Mázlim, hogy Apukámmal mentünk és így meg tudtam őt kérni, hogy álljon ki. Nade, szerinte pár év után már igazán megtanulhatnám, hogy hogyan kell dombra fel tolatni.


Szóval az a kérdésem ,hogy hogyan kell ezt kivitelezni úgy, hogy a kuplung ne égjen és ne legyen az a ferodol szag? Legutóbb egy parkolásnál égettem szét a kuplungot amikor rájavítottam, azóta szinte úgy vezetek, hogy másodpercekig van csak benyomva a kuplung parkolásnál padig padkázok ha elindulás után váltok akkor csak pár pillanatig nyomom be a tengelykapcsolót , hogy még véletlenül se égjen ezért van általában olyan, hogy iszonyat módon bólogatok a kocsiba. 20/f


2017. máj. 11. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy amennyit szervizeled a manuálist (kuplung, futómű, gumik), már rég visszahozta volna az árát az automata.
2017. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nem akarom csúsztatni a kuplungot mert 40 ezer egy új."


Ezzel a logikával be se indítsd a motort, mert kopik, és 1 milla egy új.

2017. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Legutóbb egy parkolásnál égettem szét a kuplungot amikor rájavítottam"


Jó hosszan "javíthattál" és úgy, mint egy 100 éves meglassult öregember: full gáz csúsztatott kuplung centizve negyed óráig.


"azóta szinte úgy vezetek, hogy másodpercekig van csak benyomva a kuplung"


Benyomott kuplungnál nem fog elégni a tárcsa, akkor a kinyomócsapágy "dolgozik".


"Apukámmal mentünk és így meg tudtam őt kérni, hogy álljon ki. Nade, szerinte pár év után már igazán megtanulhatnám, hogy hogyan kell dombra fel tolatni."


Na igen, ott voltál és nem figyelted mit csinál? Van akinek fából van a lába, nem kell ezt erőltetni!


Mindettől eltekintve, szerintem csak trollkodsz, ennyire béna ember nem létezik!

2017. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még valami: ha a gyakorlatban nem voltál képes megtanulni vezetni, akkor gondolod, hogy itt majd két választ elolvasva egyből megérted majd?
2017. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!