Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki nehezen koncentrál a...

Aki nehezen koncentrál a dolgokra és nehezen oldja meg a helyzeteket, az nem való vezetni?

Figyelt kérdés

Vezetés közben nagyon sok dologra kell egyszerre figyelni. Ez tanulóknál javul, ahogy az autó kezelése is javul. Azért változatlanul hat-hét dologra kell egyszerre figyelni.

Ez nekem nem mindig sikerül. A táblák sokszor elsikkadnak...


Lassú gondolkozó vagyok.

Feladatokat magamtól nem tudok megoldani, képtelenség, nem jövök rá a megoldásra. Ha azonban hasonló feladatokat a számba rágtak és begyakoroltam, akkor megy. (Ezt több tanár is mondta, nemcsak én magamról!)

Ez a forgalmi helyzeteknél...

Jó, begyakorolható a nagy részük - talán, de gyorsan fel kell ismerni és cselekedni.


Az oktatóm csak biztat, de lehet, hogy azt gondolja, hogy a figyelmemen és a gondolkozásomon lehet még javítani, mert nem a 100%-ot adom bele a gyakorlások során. Pedig sajnos de!


2017. máj. 18. 09:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát ettől félek én is kb.

Pedig nemcsak jobb munkahely reményében kellene a jogsi, hanem élvezem is a vezetést eddig.


Magát a forgalmi vizsgát el nem tudom képzelni, hogy sikerül letennem, ha egyáltalán....

Minden szabályt tökéletesen be kell tartani, a sebességkorlátozát is, úgy, hogy a sebességet még egyáltalán nem érzi az ember és ha tud koncentrálni is, még leköti a járműkezelés. Eközben ott ül hátul egy ember, aki csak az ő hibáit figyeli árgus szemekkel.


Én először akkor ijedtem meg, amikor megláttam a vizsgabiztost. Szigorú volt, bár egyébként egyáltalán nem rosszindulatú, sőt! De szigorú, öltönyös, kimért férfi.

Majd amikor kihúztam az útvonalat és a manővereket, majdnem elsírtam magamat. Hozzáteszem, mindegy az útvonal, mert két forgalmas út van, ami irtó nehéz és a kettő közül valamelyik sorra kerül...

Amikor pedig egyedül kellett megoldanom a forgalmi szituációkat, akkor már nemcsak sírógörcsöm volt, hanem bepánikoltam.



Fizikai képtelenség ez.

Munkatársaim meg elsőre átmentek és az oktatóm is mesélt sztorikat elsőre átment emberekről;emlékszel arra a tanítványra aki ekkor és ekkor? Nos átment elsőre...

Szóval kis bénának éreztem magamat.

2017. máj. 19. 17:38
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én először akkor ijedtem meg, amikor megláttam a vizsgabiztost. Szigorú volt, bár egyébként egyáltalán nem rosszindulatú, sőt! De szigorú, öltönyös, kimért férfi. "


Óó, ez normális, én egész jól vezettem már a jogsi előtt is, flottul ment minden. Aztán mikor beült mellém a vizsgabiztos, úgy remegett a lábam, hogy alig tudtam elindulni, szinte lefullasztottam az autót. Mindenki megijed tőlük :))

2017. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha végülis valahogy sikerül levizsgázni 1 évig csak rutinos sofőrrel vezess

komoly forgalomban!

Ez jó tanács!

Hidd el!

Akkor tanulsz meg vezetni igazából.

20 éve baleset nélküli ffi sofőr voltam.. :)

2017. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!