Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti hányadik forgalmi vizsgán...

Ti hányadik forgalmi vizsgán mentetek át?

Figyelt kérdés
Pénteken lesz a forgalmi vizsgám, már a harmadik. Már a kezdet is nagyon nehéz volt, nagyon nehezen éreztem rá a váltó kezelésére, hosszú időbe telt mire magabiztosan kezdtem vezetni. Az oktatóm 50 óra alatt nem is akart engedni vizsgázni. Most már jól megy, viszont vizsgán mindig pofára esek valami apróságon. Első alkalommal párhuzamos parkolás közben véletlenül rámentem a padkára, e fölött a vizsgabiztos még szemet hunyt, utána az y-t nem megfelelő helyen hajtottam végre, így megbuktam. Második alakommal kihúztam azt az útvonalat amiben mindig reménykedtem, ráadásul balra előre parkolással. Minden tökéletesen ment, erre a vége felé elfelejtettem megállni egy stop táblánál, nem értem hogy lehettem ilyen idióta vagy mi történt velem akkor, bukás. Most megyek harmadszor. Az első kettőhöz lazán álltam hozzá, nem stresszeltem rajta sokat, most viszont nagyon félek. Rengeteg idő és pénz van ebben, muszáj sikerülnie de nagyon félek hogy megint valami apróságon fogok elcsúszni. Volt vagy van valaki hasonló helyzetben?

2017. szept. 12. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én harmadjára mentem át. Bár én inkább kínlódásból sináltam már. Nem igazán volt hozzá kedvem és nem is annyira érdekelt a dolog, csak a szüleim akarták, hogy akkoriban csináljam így muszáj volt.


Aztán azóta C, CE jogsim meglett és most akarom kezdeni a D-t. Szóval az utálatból végül munka lett :D

2017. szept. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Elsőre mentem át. Az Üllői úton indultunk a délutáni csúcsforgalomban.

Amit leírtál az alapján nem érzed az autót. Ezen egy jó oktató tud segíteni. Nekem úgy tanította a parkolást, hogy meg kellett tanulnom mindegyik beállásnál a pozíciókat. Pl. Elkezdtem tolatni. Amikor a hátsó ajtón az ablak sarka egy vonalban volt a mellettem parkoló autóval akkor kellett tekerni a kormányt, és amikor egy másik pont elérte az ablak másik sarkát akkor visszatekertem a kormányt. Tízből tízszer pontosan be tudtam állni bármely parkolóba.

Viszont ha elfelejtesz megállni egy stop táblánál, jobb ha még nem vezetsz.

2017. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Nekem is harmadjára lett meg. Első kettőnél végig görcsöltem. Harmadikat pedig már lazán végig vezettem. Ha valami nem világos,KÉRDEZZ az oktatódtól,hisz azért van.

Sikeres vizsgát kívánok! :)

2017. szept. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Harmadszorra.

Elsőre balf/szoskodtam egy sort, másodszorra meg annál a vizsgabiztosnál voltam, akinél rutinon is. (Napi 1 embert enged át 8-10-ből, rutinon én voltam az egyetlen, városban nem) Útvonalon kívül parkoltatott olyan helyen ahol nem kellett volna. Ha nem 17 éves bátortalan kisfiú lettem volna, szólni kellett volna, hogy itt nem lehet (felfestés nélküli, 1,5 autónyi helyen)

2017. szept. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre mentem át. Nagyon izgultam,görcsöltem,de jó fej volt a vizsgabiztos. Igazából még elindulás előtt megbuktathatott volna utolóag visszagondolva,illetve egyből elindulás után. De nem tette,én ettől annyira boldog lettem(nem hibáztam nagyot,de ha meg akar buktatni mindenféle apró szarságon,akkor ott lett volna a lehetőség),hogy az első 3 percben feloldódtam,és tanulókhoz mérten tökéletesen vezettem.
2017. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Elsőre.

Ne azért sikerüljön, mert rengeteg idő és pénz van benne. Hisz ha veszélyesen vezetsz, akkor ne legyen még jogsid. Akkor gyakorolj.

2017. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatodjára. Volt ami totál jogos volt,volt amit már nem éreztem annak annyira. Öt vizsga után PÁV + oktatóváltás,utána meglett egyből
2017. szept. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én is sokára jöttem bele a vezetésbe, eleinte borzasztóan béna voltam, de 30 óra után már jól ment, és ez nem az oktatómnak köszönhető, mert nem úgy állt hozzá, ahogy kellett volna. Nagyon stresszelt a stílusa és a jelenléte, és emiatt is rengeteget hibáztam.


Én is harmadjára mentem át, de minden alkalommal rettenetesen izgultam, amúgy is ideges fajta vagyok, de a vizsgaszituáció hihetetlenül stresszelt. Nekem is rengeteg időm és pénzem van benne, 25 plusz órát vettem, kétszer megbuktam, másfél évig elhúzódott az egész, azt hittem, sosem lesz vége, de harmadjára sikerült. Úgy ültem be a kocsiba, hogy lesz, ami lesz, próbáltam nem idegeskedni, olyan minden mindegy alapon mentem, és minden jól sikerült, át is mentem. Szóval próbálj meg nem idegeskedni. Tudom, hogy ez a leghülyébb tanács ez, én is a falra másztam, amikor ezt mondták, de nincs csodamódszer. Meg kell próbálni nem rágörcsölni, le kell győzni a vizsgadrukkot és menni fog.


A 6. válaszadónak üzenem, hogy nem mindig a tanuló a hibás, és igenis frusztráló ha valaki beleölt az egészbe egy csomó pénzt és energiát, és nem halad egyről a kettőre. Eleinte kedveltem az oktatómat, de a végére nagyon megutáltam, és annyira idegesített a jelenléte, hogy el sem tudom mondani. És nem azért hibáztam vagy csináltam hülyeségeket, mert béna voltam. A béna tanulóvezetők egy része azért béna, mert nem való nekik a vezetés, a másik része pedig azért, mert ideges fajta. És nem azért ideges, mert vezetni kell a csúcsforgalomban, hanem azért, mert ordítozik vele egy idióta vagy nem magyaráz ez valamit rendesen, stb. Folyton azzal jött, ha ilyen ideges vagyok, hogy fogom bírni a forgalomban, veszélyeztetni fogok mindenkit... Nem értette meg, hogy az ő személye zavart, nem a vezetéstől vagy a forgalomtóé tartottam. Amint oktató nélkül vezettem, miután meg lett a jogosítványom, semmi gond nem volt. Mentem a saját tempóban, eleinte bakiztam egy párszor, de hamar belejöttem, azóta is szépen, balesetmentesen vezetek. Szóval sok tényezőből tevődik ez össze, nem kell rögtön ráhúzni a tanulóra a vizes lepedőt, hogy ő a hülye, és ha nem megy át elsőre, tuti nem való neki a jogosítvány. Valakinek könnyebb, valakinek nehezebb megszerezni, de ez nem jelenti azt, hogy akinek nehezebben ment, az később rossz vezető lesz.

2017. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nekem elsőre sikerült, mert viszonylag hamar ráéreztem a vezetés dologra, és fejben sikerült összeszedni magam a vizsgára is. Közben nem izgultam, lazán vezettem, de nagyon odafigyeltem. Nekem nagyon jó oktatóm volt, hálás is vagyok neki. Neked meg azt tanácsolom, hogy fejben változtass kicsit a dolgokon. Ne félj, az nem fog jót tenni a vizsgádnak. Próbálj úgy vezetni, mint egy gyakorló órán, ne járjon azon az agyad, hogy te most éppen vizsgázol. Menni fog az, hidd el. :)
2017. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem negyedjére. Első kettő az szinte értékelhetetlen volt,annyira izgultam,hogy azt sem tudtam hol vagyok,nemhogy figyeljek...

Harmadjára már közelítettem a célhoz,de elrontottam valamit.

Negyedjére már minden idegességet,stresszt,kudarcot felülmúlva próbáltam helytállni:)

2017. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!