Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő van...

Szerintetek mennyi idő van még hátra, hogy az önvezető kamionok "átvegyék az utakat"?

Figyelt kérdés
Pont ma hallottam a hírekben, hogy a Waberers autópályán 50km- es szakaszon tesztelt egy kisebb konvojt. Most szereztem meg a CE kategóriás jogosítványt, már csak GKI van hátra, és munkába állhatok. Nagyon régóta szeretném kipróbálni ezt a hivatást, és már nemsok kell, de attól félek ennek már nemnagy jövője van.Ti hogy látjátok ezt? Mennyi időt jósoltok a mai értelemben vett kamionozásnak?

2017. szept. 15. 13:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Akkor mi? Ha rajtam múlna a döntés nyilvánvalóan nem örülnék neki és megpróbálnék mindent megtenni, amit tudok, hogy ne "cseréljenek" le egy egy robotra.


De ez a döntés speciel nem a sofőrökön fog múlni, hanem a technológián és a cégvezetésen. Ha egy robot sofőr olcsóbb és/vagy hatékonyabb, mint egy emberi sofőr akkor megszületik a döntés nagyon hamar.

2017. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
De itt nem döntésről van szó, hanem erőltetésről. Mert nagyon akarják ezeket az önvezető kamionokat. Pedig szerintem egyáltalán nem normális, hogy egy 40 tonnás kamion egyedül repesszen az emberek között, gépi irányítással. Technika ide, technika oda, egy 300 ezer forintos telefont sem tudnak megcsinálni úgy, hogy ne fagyjon le, vagy ne akadjon meg néha. Egy ilyen kamionnál majd elég lesz egy icipici hiba, és akkor sz*pás lesz. Szóval olcsóbb vagy nem, én remélem, hogy ezek az önvezető marhaságok majd akkor fognak létrejönni, mikor én már rég nem leszek.
2017. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Erőltetésről... Nos, így is lehet figyelni. Persze, ha kamionos cégem lenne én is erőltetném, ha ezzel több profitot tudnék termelni, teljesen érthető.


Mint mondtam a több száz tonnás metrószerelvényeket is számítógép vezérli már meg egy űrhajóét is (azt már 50 éve). Aztán gondolom nem rettegve ülsz fel a 4-es metróra.

Egy mobiltelefon szoftverét nem lehet összehasonlítani egy célszoftverrel, ami kismillió biztonsági ellenőrzésen megy át - ellentétben egy mobil játékkal.

2017. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A metró teljesen kötött pályán megy, a föld alatt, ahol élőlények nem is nagyon vannak. Semmit sem kell csinálni, csak megállni, meg elindulni, kanyarodni és a környezetre figyelni nem kell. Az űrhajót peddig népes személyzet felügyeli állandóan. Úgyhogy erről ennyit.
2017. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Ezért nem vezeti még (!) A kamiont a gép, csak a kötött pályás járművet. Ami amúgy nem igaz, mert a Tesla önvezető szoftvere már szinte tökéletes közúton is. Már csak jogi akadályok miatt nem megy egyedül. De az már csak idő kérdése. Ha pedig a jogi háttér rendeződik a szoftvert pár év alatt tökéletesíteni fogják.


Amúgy fyi az Apollo program már 50 éve önvezető volt, nem felügyelte senki a földről, ugyanis a hold túloldalán nincs kapcsolat. Meg amúgy is több mp a késes.

2017. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogják helyettesiteni.

Aki tudja miből áll egy kamion vezetés , az még elméleti szinten se teszi fel ezt a marhaságot.

Mint már irták ki fog tankolni.

Ki fog rakodni.

Ki fog be állni a rosszabbnál rosszabb telepekre, rampákra.

Amikor azt mondják hogy a 29. rampa szabad.

Ki fogja kinyitni az ajtókat.

Ki fogja le spaniferezni az árút és a lerakón ki szedi le.

Darus árúnál ki tolja el a tetejét.

Ha le zárnak egy utat, merre megy a kamion.

Mert ezeket egy irodából nem tudják megoldani.

REKLÁMNAK borzasztó jó ez.

Kb olyan ez mint Van Damme amikor a két kamionra ráállt mint két lóra és úgy ment. A sok buta ember meg benyelte a hülyeséget.

2017. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

Mint már irták ki fog tankolni. - mint már mondtam a kutas, de leginkább elég lesz egy tank, mert a sofőr helyen felszabadul több köbméter hely amivel bővíthető a tank.

Ki fog rakodni. - a telephelyeken a személyzet

Ki fog be állni a rosszabbnál rosszabb telepekre, rampákra. - a gép, sokkal simábban, mint egy sofőr.

Amikor azt mondják hogy a 29. rampa szabad. - akkor beáll Ida, hol a gond?

Ki fogja kinyitni az ajtókat. - a személyzet a telephelyen vagy a celallomason.

Ki fogja le spaniferezni az árút és a lerakón ki szedi le. - lsd fent

Darus árúnál ki tolja el a tetejét. - lsd fenn

Ha le zárnak egy utat, merre megy a kamion. - a gpsel megtervezett kerülő úton. Te is arra mész amerre a gép mondja, ez nem egy nagy dolog...



Tiszteletem az értelmes kamionosok akkor, de általában a legtrivialisabb és legkönnyebben megoldható dolgokon akartok fenn. Nyilván ha eljön az ideje át fog alakulni a kiszolgáló infrastruktúra is.

2017. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17

Nagy tapasztalattal rendelkezel látom. Hol szerezted?

A fűtőtt irodában?

2017. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Pedig maximálisan igaza van, ahhoz pedig hogy a rakodási munkálatokat ki tudják váltani a robotok, vagy valami más, akkora befektetés kéne a cégeknek, ami 100 év múlva is nehezen jönne össze. És még így is ottlesz az a probléma, hogy a kamionok nem mindig csak nagy raktárakba, cégekhez mennek, hanem néha építkezésekre, magánszemélyekhez is, ahol nincs rámpa, stb, és sofőr nélkül nincs az a robotpilóta, amelyik megoldaná ezt a gondot.
2017. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

Azt hiszed - a valóság távol áll ettől.


De amúgy egy találós kérdés, csak hogy egy kis gondolkodásra sarkalljak mindenkit:

Egy kamion élettartama során hány km-t megy telephelyek között sztrádán vagy főúton és hányat amikor kiskunbudosbolhasra visz ki árut egy zsakfaluba?

Na majd azt a 90%-ot kiváltja a robot és a maradék 10%-ra lesz sofőr állás - persze jóval kevesebb.


Az a gond ti nem reálisan, megoldásokat keresve nézitrk a helyzetet hanem görcsösen ragaszkodva valamihez, ami felett 100% bizonyossággal eljár az idő pár évtizeden belül.

2017. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!