Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő van...

Szerintetek mennyi idő van még hátra, hogy az önvezető kamionok "átvegyék az utakat"?

Figyelt kérdés
Pont ma hallottam a hírekben, hogy a Waberers autópályán 50km- es szakaszon tesztelt egy kisebb konvojt. Most szereztem meg a CE kategóriás jogosítványt, már csak GKI van hátra, és munkába állhatok. Nagyon régóta szeretném kipróbálni ezt a hivatást, és már nemsok kell, de attól félek ennek már nemnagy jövője van.Ti hogy látjátok ezt? Mennyi időt jósoltok a mai értelemben vett kamionozásnak?

2017. szept. 15. 13:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
A telephelyek nem az autópálya szélén vannak, szóval minden rakodásnál le kell menni valami faluba, városba, bárhova. Onnan már alapból sz*pás a dolog. Elég az a 10% is, hogy ne működjön a dolog.
2017. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Azért nagyon sok raktár autópályák közelébe van - nem véletlenül. De majd akkor idővel áttelepülnek.

Tartsuk azért szem előtt, hogy egy-egy ilyen váltás nem hetek, hónapok, de még csak nem is évek, hanem évtizedekben mérhető.

De jelzem továbbra sem értem ez miért olyan égető probléma, teljesen mindegy a gépnek, hogy a sztrádán megy vagy egy főúton. Amíg a kamion biztonsággal elfér az úton ahol egy hús vér sofőr elvezeti ott egy gép is el fogja tudni vezetni.


Szemléltetésképpen erre képes a ma is elérhető technológia:

https://www.youtube.com/watch?v=VG68SKoG7vE


Ehhez képzeljünk hozzá +20-30 évet, modernebb számítógépeket és kamerákat, működő AI-t és nem túl nehéz belátni, hogy a kamionok automatizálásának a sofőr leváltása a leges legkönnyebb része lesz.

2017. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én továbbra is szkeptikus vagyok, nincs mit csinálni, már csak ilyen konzervatív vagyok :) Az valószínű, hogy megérem már, hogy ezek az autók tényleg egyedül fognak menni legalább az autópályán, de nagyon nem várom ezt a dolgot, és soha nem fogok bízni bennük :)
2017. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nézd valahol én sem várom. Nem azért, mert nem bízok a technológiában, hanem azért, mert attól tartok, hogy elég lesz 1 db ügyes hacker akinek elgurul a gyógyszere aztán ha "átveszi az irányítást" akár csak egy autó - de főként egy több tonnás tehergépjármű felett annak csúnya vége lenne. Úgy gondolom ma ez a legnagyobb fék az önvezető járműveken, mivel az AI még nem elég fejlett ahhoz, hogy "központi kommunikáció nélkül" működjön (így kivédve a hackertámadásokat), ha meg hálózatra lennének kötve akkor nem elég biztonságos.


De pár évtized és nagyot fog fejlődni a világ ilyen téren is.

2017. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Alex Fly ***** válasza:
Gondolom az IoT addigra már alapvető lesz. Szóval képesek lesznek kommunikálni egyrészt egymással, másrészt a neten keresztül bármilyen logisztikai AI-val is. És még mindig ott a lehetőség, hogy egy konvoj esetén valamelyik járművel ott utazzon egy felügyelő, aki szükség esetén be tud avatkozni.
2017. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez még messze van nagyon. Kb. olyan megbízhatóság kell, mint a repülés terén (és a repülőn is ül pilóta), és marha drága is lesz.


Egyszerűen nem tart ott a technika, az én kocsim tartja a követési távot meg figyelmeztet a sávelhagyásra. Csakhogy mindig kikapcsolom ezen funkciókat, mert túl sok a fals riasztás, főleg éjjel vagy rossz időben.


Pályán feljárótól lejáróig talán megy, de a neheze azon kívül jön. Könyörgöm: eleve nem megbízható egy mai kocsi, kiég egy biztosíték vagy relé és adott esetben ott megáll a jármű, és Murphy óta tudjuk, hogy majd pont a Szent - Gotthárd alagút közepén. Én tudom, hova nyúljak, a robot meg ott seggel le, zárhatják le miatta az egész kócerájt.

2017. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!