Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki el tudja linkelni a...

Valaki el tudja linkelni a forgalmi vizsga lapot?

Figyelt kérdés
Amin rajta vannak a kis hibák meg az azonnali bukást jelentő hibák. Kerestem googlen, kevés sikerrel. Amit az előző vizsgán végén kaptam pedig nem találom.
2017. okt. 6. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. okt. 6. 21:14
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintetek jogos volt, hogy tökéletesen vezettem 0 hibavonallal, és kb a 30. percben egy kerékpárost (ült rajta, nem tolta) nem engedtem át a zebrán és ezért megbuktam?
2017. okt. 6. 21:33
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem jogos, de sajna MO-n csak az számít fizetsz-e és nem az, hogy tudsz-e vezetni.
2017. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Ez inkább attól függ, hogy mennyire mentél gyorsan, voltál-e fékkészenlétben, lassítottál-e előtte. Mert bizony ha te arra számítasz, vagyis a vizsgabiztos úgy érzékeli, hogy nem akartál semmit csinálni, mert arra számítottál, hogy de a biciklis nem mehet át a zebrán. Csakhogy bizony a biciklis nem köteles tudni a Kreszt, így simán elütheted.

Ez pedig bukást okozó tényező.


Én inkább úgy mondanám, hogy ha le lehetett volna fizetni akkor ezt elnézi, de alapból bukás. Akkor, ha nem lassítottál, nem voltál fékkészenlétben és semmilyen jelét nem is adtad ennek.

2017. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

#5


Mi az, hogy nem kell tudnia a KRESZ-t a kerékpárral közlekedőnek? Ez most komoly? Aki a közúti közlekesében részt vesz, az köteles a KRESZ szabályok szerint közlekedni. Ergó, ismernie KELL. Be is bacna ha csak a jogosítvánnyal rendelkezőknek kéne betartani a szabályokat mások meg arra szaladnak amerre akarnak.

2017. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mivel kőzvetlenül körforgalom előtt volt a gyalogosátkelőhely így természetesen nem mentem gyorsan. Ha rálépett volna a zebrára simán meg tudtam volna állni erőteljes fékezés nélkül.
2017. okt. 7. 06:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Vizsgalap böngészés nélkül is tudható, hogy a vizsgabiztosnak szinte korlátlan hatásköre van a vizsgán, nagyon sok olyan pillanat lehet, amikor az ő szubjektív megítélése dönt, és nem lehet azt megfellebezni, de még kétségbe vonni sincs értelme.

Ilyenek pl. a lámpa váltások, és a kijelölt gyalogos átkelöhelyek is.

A kijelölt gyalogos átkelöhelyen a gyalogosnak megkülönböztetett elsöbbsége van, még zavarni sem szabad - no, de ez mit jelent a gyakorlatban pontosan?

A zebrán átkerekezönek meg nincs elsöbbsége, de ha kihajt eléd, nem veszályeztetheted - ismét gumiszabály

2017. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Édesapa, jogszabály nem kötelezi a kerékpárost arra, hogy vizsgázzon Kreszből, arra megy amerre akar. Innentől kezdve ő nem is tudhatja, hogy átmehet-e a gyalogos átkelőhelyen vagy sem, ezért kell az autósnak figyelnie és ezért van elsőbbsége a gyalogos átkelőhelynek. Nem tudom ezen neked mit nehéz megértened.

Nem véletlenül van elsőbbsége a gyalogosnak a bekanyarodni kívánó úton, akkor is ha nincs gyalogos átkelőhelye. Mert a gyalogosnak nem kötelező tudnia az autón az index mit jelez.


Remélem nincs jogosítványod, mert a magad fajta az aki előbb-utóbb vészhelyzetet teremt, azzal hogy elvárja a gyalogos és a biciklis tudja a Kreszt. Nem, nem tudja képzeld, neked kell figyelned rá mint autós...

2017. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, elnézést, én 74 pontos kresz vizsgát írtam, jól tudom hogy a kerékpárosnak amennyiben ül a kerékpáron és nem tolna nincs elsőbbsége. Azért gyalogátkelőhely a neve és nem gyalog és biciklis átkelőhely. Veszélyhelyzetet nem teremtettem, hisz még el sem indult, csak állt a zebra előtt.
2017. okt. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!