Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgára kell vinnem...

Forgalmi vizsgára kell vinnem szemüveget ha az orvosi papíron az van, hogy szemüveg vagy kontaktlencse kell?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a vizsgám és nem tudom, hogy vigyek-e szemüveget. A helyzet az, hogy még kb. 10 éve voltam szemészeten és akkor felírtak egy 0,5-ös szemüveget (közellátásra). Na már most ez még mindig benne volt az orvos gépében ezért ismét felírta a szemüveget, pedig sosem hordtam. A háziorvosomnak elmondtam ezt, ő régóta ismer, ezért ajánlotta fel, hogy beleírja a kontaktlencsét is.


Soha életemben nem hordtam szemüveget, a 30 órát is szemüveg nélkül vezettem le, szóval senkinek sincs veszélybe az élete azért mert szemüveg nélkül vezetek. A vizsgabiztos rá fog kérdezni, hogy hol a szemüvegem vagy ha látja hogy a személyimen sincs szemüveg rajtam meg oda van írva a kontaktlencse is akkor nem fog szólni érte?


2017. nov. 22. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha gyorsan akarsz végezni, akkor ne vidd magaddal. Előbb végeztek, minthogy beteszed a slukut a helyére.
2017. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem fér el nálad v most mi a kérdés?

Nyilván ha ott van abból nem lesz baj, ha nincs abból meg igen.

2017. nov. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy az alkalmasságin pontosan mi áll, külön kódja van a szemüvegben vezethet (01.01) és a szemüvegben vagy kontaktlencsében vezethet (01.06) szigorításnak.

Ezt úgy kell értelmezni, hogy a vezetöképes állapotnak feltétele az említett segédezköz(ök), számon kérheti a használatát a vizsgabiztos, és a rendőr.

A lényegi különbség, hogy a szemüveg viselés egy pillantással ellenőrizhető, a kontakt lencse viszont nem, arra pedig nincs joguk, hogy a kontaktlencse levételére felszólítva ellenőrizzék azt.

A 01.01 kód csak szemüvegre érvényes, a 01.06 kód esetben esetleg hazudhatod, hogy viseled a lencsét, de annak is viselned kell a következményeit, ha mégis lebuknál.

Nem egyedi eset a tied, nagyon sok példa van arra, hogy olyanoknak írják elő a szemüveg viselést, aki olvasó szemüveget visel, de távolra jól lát, megfelelően végig olvassa a táblát, de ott van a rendszerben, hogy szemüveget irtak fel neki, stb.

2017. nov. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy nekem nincs se szemüvegem, se kontaktlencsém. A papíromon az szerepel hogy szemüveg vagy kontaktlencse. Szóval a kérdés az lenne, hogy a vizsgabiztos mennyire fog foglalkozni ezzel az egésszel?


Az oktató is tanusíthatja hogy sose volt rajtam szemüveg, arra tudtommal meg nem kötelezhet hogy vegyem ki a kontaktlencsém. Már arra is gondoltam, hogy hogyha azt mondjátok hogy nagyon fennakadnak ilyeneken akkor veszek egy szemüveget amiben csak üveg van.

2017. nov. 23. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Alapvetöen a háziorvosnál kellett volna reklamálni, hogy ne írjon korlátozást az alkalmasságira, ha szemüveg nélkül végig tudod olvasni a táblát.

Az oktatódnak semmit nem kell tanúsítani, a vizsgabiztoson múlik, hogy mennyire érdekli a szemüveg, kontakt lencse.

A kontakt lencse viselést éppenséggel hazudhatod is, te tudod milyen érzés neked hazudni.

Vagy rákérdez, vagy nem... ez lesz később is, ha esetleg igazoltatnak.

A jogositványon lévő kódokat úgy kell értelmezni, hogy azokkal a korlátozásokkal érvényes, nem tanúkkal kell igazolni, hogy nincs szükség szemüvegre.

2017. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan szemüveges, de amikor vizsgáztam akkor a szemüveges sráctól kérték...
2017. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy ha esetleg szerzek egy szemüveget (ami persze olyan amilyen kéne a szememnek) és elviszem, de a vizsgabiztos nem szól semmit róla én meg elfelejtem felvenni akkor egyből megbuktat vagy azért először rákérdez?
2017. nov. 23. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a vizsgabiztost :-)

A vizsgán a vizsgabiztos szinte teljhatalmú úr, többségük mellesleg oktató is. Van közöttük rendes, meg nem kedves fazon, nem lehet tudni, hogy reagál az, aki vizsgáztatni fog.


Az ötleteddel van egy másik probléma.

Tegyük fel, szól a vizsgabiztos a szemüveg miatt.

Felteszed, de nem vagy hozzá szokva, és zavarni fog...

A szemüveget meg kell szokni, kell bizonyos időnek eltelni, amikor már nem zavar a keret, a lencse.

Lehet nem foglalkozik ezzel a vizsgabiztos, de a jogositványodba is átkerül a kód.

2017. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A papíromon az szerepel hogy szemüveg vagy kontaktlencse"


Akkor mondd azt, hogy kontaktlencséd van, kivetetni nem fogja veled hogy megnézze.

2017. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki mikor látott kontaktlencsét utoljára, de látható az is az ember szemén főleg, ha direkt keresi az ember.

Nem ártana egy szemüveg, ha teljesen biztonságban akarsz lenni a vizsgán. Meg mondjuk bármikor majd a forgalomban, mert rendőr is számon kérheti majd bármikor, ha már vezetsz.

2017. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!