Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A sikertelen forgalmi vizsga...

A sikertelen forgalmi vizsga elévül 2 éven belül?

Figyelt kérdés

Ha megbukok egyszer, akkor elvileg már csak 4x mehetek vizsgázni forgalomból, utána PÁV. De ha várok 2 évet, akkor a korábbi sikertelen vizsga/vizsgák elévülnek és megint lesz 5 alkalmam PÁV-ig?


1 órája volt a vizsgám, de nem engedtek át, saját hülyeségből. Idén már nem tudok többet menni, csak januárban, viszont február 1-jén megyek külföldre legalább 1-1,5 évre tanulmányok miatt. Addig mindenképp szüneteltetni kell a vezetni tanulást. + a sikeres kresz vizsgát még áprilisban letettem, tehát valszeg abból a határidőből is kicsúszok.


2017. dec. 5. 10:14
 1/9 A kérdező kommentje:
tehát arra gondoltam, ha már igyis-úgyis újra kell kezdeném az egészet, KRESZT-is (egyedül az elsősegélyt nem), akkor már kezdjek teljesen tiszta lappal, tehát ne az legyen a "papíromon" hogy amúgy már van egy sikertelen vizsgám...
2017. dec. 5. 10:18
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindegy, hány sikertelen vizsgád van, ha már megvan a jogosítvány. Nem várnék vele, inkább megcsinálnám mielőbb, mert 1,5 év múlva elfelejtesz mindent, és kezdheted nulláról legközelebb. Ha ez megvan, akkor megvan minden, nem?
2017. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ez lenne a legjobb, de ebben a hónapban nem tudok se vizsgázni/se pótórát venni 2 okból:

- nincs pénzem az ünnepek előtt

- az oktatóm sem vállal már, mert december közepén szétszedik az autóját, aztán szabira megy.


Más oktatónál is csak jövő hónapban tudnék kezdeni, de az új autót biztos csak sok óra után tudnám megszokni, tehát a január végi időpontból kicsúsznék.

Január 24-én indul a gépem külföldre, ott nem fogok tudni jogsit szerezni, mert az ország nyelvét nem beszélem + ott is előlről kellene kezdeni mindent.

Január 15. körülre be van tervezve egy vizsga, ha sikerül akkor minden oké, de félek hogy nem lesz meg, mert 4-5 hét kimarad, aztán is csak 3-4 órát fogok tudni menni vezetni.

Ha csak visszajöttem külföldről kb. 2019 tavaszán, de lehet hogy csak nyarán, akkor pedig már a KRESZ tanfolyamot is újra kell csinálnom, mert lejár a 2 éves határidő... De ebben az esetben a sikertelen vizsgámmal/vizsgáimmal mi lesz? Elévülnek?

2017. dec. 5. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Első körben azt mondom, menj be az autóssuli irodájába és mondd el a nyűgödet. Ott biztosan naprakész infokat kapsz, és talán tudnak olyan oktatót ajánlani, aki ráér. Másik kocsit megszokni szerintem nem olyan nagy ügy. Esetleg első alkalommal kimentek a rutinpályára, csinálsz pár gyakorlatot, és érezni fogod a kocsit.
2017. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
KRESZ nem évül el?
2017. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
nem, a sikertelen vizsgák nem évülnek el, szóval ha te újra is kezded az egész tanfolyamot, az az 1 bukásod ugyanúgy meglesz.
2017. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben bementem a suliba, és azt mondták hogy 2 éven túl elévülnek a sikertelen vizsgák is. Megmutatta a jogszabályt is az ügyintéző. Sajnos nem emlékszem a tv. számra és paragrafusra, pedig belinkelném.
2017. dec. 5. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mutatták neked: [link]

A jogszabály hatályos, teljes szövege: [link]

Ugyan nem törvény, hanem GKM rendelet, de megteszi.


Mivel az elméleti vizsga csak két évig érvényes, újra kell vizsgáznod, de annak meg az a feltétele, hogy újra elvégezd az elméleti tanfolyamot. A fenti GKM rendelet 14. § (1) és (2) tartalmazza ezt; illetve az (1) bekezdésben hivatkozott részek.

2017. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Viszont akkor 2 év múlva úgymond elévülnek a bukások is, hisz PÁV-nál mindig csak az elmúlt 2 évet veszik figyelembe.
2017. dec. 18. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!