Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamion sofőr szakma követelmén...

Kamion sofőr szakma követelményei?

Figyelt kérdés
Milyen engedélyeket (jogsit) kell be szerezni? milyen feltételeknek kell teljesülnie? mennyibe kerül amíg ez a procedúra véget ér, és kamionba ülhetek? mennyit lehet vele keresni?
2017. dec. 8. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

C+E kategóriás jogosítvány

GKI arúfuvarozói engedély

minimum PÁV 3 minősítés

Időtartamra kb 4-5 hónap ha gördülékenyen mennek a dolgok.

Kereset változó, belföldön olyan 150-220e körül mozognak a fizetések, külföldön valamelyest több 400-500e, már ha nem fogják le a felét üzemanyag túlfogyasztás címszó alatt...

Apám most olyan 1800-2000e körül keres, ez magyar pénzben olyan 600e Huf.

2017. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A felsorolásból kihagytam a az árat, minimum fél millióval készüljél, ez is csak abban az esetben ha minden vizsgád elsőre sikerül! Kell még egy tachográf kártya is.
2017. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon gördülekenyen ment, elsőre sikerült minden, igy volt 9 hónap, és 650.000 ft mire a 0-ról kamionba ülhettem.

Nemzetközibe kerestem 400.000 ft-ot, ez 4-10 napos kanyarokból állt, tehát nem voltam el hetekig.

Most belföldön vagyok napi hazajárással, most keresek 250.000-300.000 között, attól függ mennyi meló van.

Ha elkezded ne csak a kereset motivaljon, mert ha.nem fog tetszeni, nem tudod csinalni, es csak azért csinalod, mert sok pénz, soka fizetés, akkor nagyon szenvedni fogsz. (Ez egy jó tanács)

2017. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!