Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mit lehet...

Ebben a helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy érdekes szám.

bemutatkozott, elmondta, hogy ő a biztosító társaság jogi tanácsadójától telefonál. Azért hívtak, mert kaptak egy értesítést valami súlyos gyorshajtási szabálysértésről, amelyet állítólag az én autómmal követtek el.

Kérdezték, hogy megkaptam e valami hatósági tájékoztató levelet. Mondom, nem kaptam semmit. Akkor mondják, hogy biztosan a tájékoztatót visszairányította a posta.

Akkor azt mondja, hogy valami tájékoztató szerint az én autóm sofőrje 105 km/h sebességgel hajtott városon belül. Elmondta, hogy mennyivel léptem túl a megengedett sebességet, beszélt arról is, hogy valami 90 ezer forintos bírság + 6 előéleti pont...ekkor mérgemben kinyomtam a telefont.

Szerintetek most mit csináljak? Hova menjek? Én nem hajtottam városon belül 105km/h-val.


2018. febr. 1. 22:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hova menjek én ezzel?

Nem fogok a rendőrségre menni holnap (péntek) délután. Bizonyítékom sincs.

Visszahallgatni nem tudom esetleg? Mert akkor talán felvihetném.

2018. febr. 1. 22:43
 2/11 anonim válasza:
Ha nem kaptál semmilyen papírt, és nem hívott vissza az illető akkor nem hiszem hogy valós dolog. Na meg ha tudod h te nem jársz Annyival és nem is adtad oda senkinek az autót akkor no para.
2018. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben. Nem volt semmi, nem adtam kölcsön az autót.

De nem nagyon nyugodtan bele. Most ki akarnak velem fizettetni el nem követett dolog miatt kiszabott bírságot?

2018. febr. 1. 23:13
 4/11 anonim válasza:
Hívd fel a Pentagont...
2018. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kamu kérdés !

Ezt írtad te : Ma felhívott egy érdekes szám.

bemutatkozott, elmondta, hogy ő ....

Miért tőlünk kérdezed, hogy mit tegyél... stb.

Hiszen ismered a számot amiről,ahonnan hívtak és mivel be is mutatkoztak tudod a nevét, kicsoda , micsoda, stb.

Miért nem hívod vissza a számot amiről téged hívtak és beszéld meg velük a témát.

2018. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hívás kamu volt. Ilyennel nem szabad foglalkozni! Ha nem nyomod ki valószínűleg az lett volna a vége, hogy ha "fiztesz nekik ötvenezret akkor elintézik, hogy semmisnek tekintsék a szabálysértést". Ha biztos vagy benne, hogy nem történt ilyen eset hagyd a fenébe - örülj hogy nem dőltél be.

Minket évekig hívogatott egy társaság, hogy a vállalkozásunkat hirdettük az újságjukban és akkor fizessük be a díjat. Mondtuk, hogy nem hirdettünk. -De igen, hangfelvétel van róla hogy megrendeltük. -Jó, akkor azt meghallgatnám. -Na igen, fizessek be harmincezret és meghallgathatom. Pfff!

2018. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott,hogy a biztosítónak mi köze a te gyorshajtásodhoz,ha volt is?Honnan tudják,mikor nem értesíti őket a rendőrség?Téged fognak először.Te fordulhatsz csak bármilyen céghez ezzel kapcsolatban és nem fordítva.Ez okirat és a te beleegyezésed nélkül nem adhatják ki senkinek,csak te saját magad,ha megbízol az üggyel valakit.

Leakarnak nyúlni egy kis összeggel és még van aki örül is neki,hogy a nem létező büntetését elintézték.

2018. febr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamu, ne dőlj be nekik.

Persze, majd minden csipcsup gyorshajtásért telefonálgatni fognak.

Ha valóban gyorsan hajtottál, akkor kapni fogsz egy levelet csekkel, azt befizeted és mindenki hepi.

2018. febr. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 D. Brasco ***** válasza:
Látod ilyen az amikor csalók hivogatnak....
2018. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam ma többször is visszahívni, de ki se csengett.

Akkor kamu volt ezek szerint?

2018. febr. 2. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!