Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eltanácsolhatnak valakit a...

Eltanácsolhatnak valakit a vezetés tanfolyamról (forgalmi), ha ügyetlen, és nem jók a reflexei, de egyébként az orvosi alkalmasságit megkapta?

Figyelt kérdés
A KRESZ vizsgája sikerült, elkezdett vezetni járni, viszont úgy sejtjük, hogy eltanácsolták, kicsit ügyetlen, és esetlen. Ilyen esetben megtagadhatja az oktató, hogy órákat tartson neki? Olvastam pályaalkalmasságiról, viszont az nekem úgy jött át, hogy az csak olyanoknak kell, akik hivatásszerűen vezetnek (pl. kamionsofőr).
2018. ápr. 23. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de nagy butaság az amit kombinálsz. Nem utasítanak el senkit szimpátia ,unszimpátia miatt autóvezetésről. Nem felelt meg az előírásoknak, a szabályzatnak, a tantervnek, az oktatási hivatal által kiadott követelményeknek. Alkalmatlan jelenpillanatban a tömegben közlekedni személyautóval, Mit kell ezt túlkombinálni ?!
2018. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én egy szót nem írtam unszimpátiáról... Csak arra vagyok kíváncsi, hogy menet közben el lehet-e tanácsolni valakit, ha vezetés tanulás közben derül ki, hogy valakinek nagyon nem megy, és nem azért, mert kicsit tovább tart mindent megtanulnia, hanem mert nem tud úgy koncentrálni stb.
2018. ápr. 23. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy is nem írtad, tessék : "eltanácsolták, kicsit ügyetlen, és esetlen. Ilyen esetben megtagadhatja az oktató, hogy órákat tartson neki?"


Azért mert valaki ügyetlen és esetlen ..., senki sem az anyja hasában tanulta meg a dolgokat. Nem sok olyan ember van aki hüpp magabiztosan ül a vonal mögé. Van egy bizonyos óraszám, vagy megfelel vagy nem, semmi köze az egésznek ahhoz, hogy az oktató esetlennek látja. Vagy tud vagy nem, ennyi.

2018. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* volán
2018. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ötödik forgalmi vizsgája is sikertelen, akkor köteles részt venni pályaalkalmassági vizsgálaton. (PÁV IV.)

Addig nem vizsgázhat újra, amíg nem szerzi meg a PÁV IV-et.

2018. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatók nem tanácsolhatnak el senkit a vezetéstől, de arra vannak példák, hogy megmondják a tanulónak, gondolja végig, megéri-e tovább költeni a pénzt, mert véleményük szerint nem fog tudni levizsgázni.

Ez nagyon ritka eset, és nem a járműkezeléssel, a szabályos közlekedéssel kapcsolatos "lassan tanulás" az ok, hanem olyan problémát fedez fel az oktató, ami nem javítható, pl bepánikol a tanuló, nem tud döntéseket hozni, és több óra gyakorlás után is nulla a fejlődés - sokszáz tanulóból egy-egy ilyen is lehet.

Ugyanakkor ez sem eltanácsolás, ha a tanuló ragaszkodik ahhoz, hogy ő tovább gyakorol, fizet, az iskola egészségügyi alkalmasság megítélésében nem kompetens, az alkalmasság vizsgálatára öt elbukott forgalmi vizsga után küldik el a tanulót (PÁV)

2018. ápr. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!