Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionozás 4kézbe?

Már19nevetirtam kérdése:

Kamionozás 4kézbe?

Figyelt kérdés

Alig találtam infot a 4kezes kamionozásról,érdekelne a fő célja (úgy tudom ,hogy az a célja hogy két vezető ember van ,felváltva vezetnek,pihennek így nagyobb távot is megtehetnek megállás nélkül !? )

Illetve a konkrét kérdésem az lenne hogy ilyenkor a pénz gyengébb? ha ketten mennek vagy hogy müködik. Most tervezem hogy kamionozzak,viszont a tervembe egy jo barátommal csinálnám 4 kézbe,de nem nagyon találok hitelesnek tünő infot neten .

Szóval a FŐ KÉRDÉSEM mennyit lehet keresni 4kézbe fejenként?

(kezdőként ,gondolom először kulön lennenk amig betanítanak..Ö tud angolul kicsit en meg németül,kicsit!) szóval ketten együtt csak megoldanánk bármit .elején amíg betanuljuk mindegy hogy belföld vagy külföld..utána csak külföld ,Németország, Ausztria. Addigra a nyelvet is jobban megtanulnánk.


Erről is csak ilyen 4-5-6-7 évvel ezelőtti írásokat találtam de logikusnak tűnik..ahhoz hogy valaki kamionozhasson kell 2év B kategorias tapasztalat ? tehát ha nekem van egy éves tapasztalatom mondjuk és megcsinálok minden vizsgát akkor meg várnom kell egy evet?

Illetve még találtam 2 évvel ezelőtti infókat hogy lehet pályázni is rá,szóval az állam támogat,de ezt is csak régen ,valaki tud erről valamit?



#fizetés #külföld #pénz #támogatás #kamion #kamionozás #négy kézbe #négy kéz #kétév tapasztalat
2018. máj. 8. 12:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez úgy van, hogy te vezetsz 4.5 órát, aztán a barátod is 4.5-et, aztán megint te, aztán megint ő, utána megálltok és 9 órát alszotok. Utána megint mentek tovább és ez így megy egészen szombat éjfélig, kivéve ha hűtősök vagytok, mert akkor rátok nem vonatkozik a kamionstop sem. Nem értem a rakodós kérdést, természetesen nem nektek kell megrakni a kamiont, szerinted az mennyi idő lenne:) Hőtőst/dobozost csak rámpán tudnak rakni, ponyvásat lehet oldalról, felülről, rámpáról, ez cégfüggő. Hűtős előnye, hogy tiszta munka, mindig rámpa van vagy kirakják, hátránya, hogy sokat kell menni, sokszor még azt is elvárják, hogy a tachográfot megszegjétek és meg kell szokni, hogy állandóan zúg a hűtő motorja.

Úgy tudnak éjjel-nappal menni, hogy nem 4 kezes módba rakják be a kártyákat, így az egyik kivezeti a 2x4.5 óráját, addig a másik pihenőn van, aztán cserélnek. Ez teljesen szabálytalan, sokat kell érte fizetni, ha elkapnak.

2018. máj. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem!

Lehet hogy hülyének latszok néha ;)

MOst ismerkedem a témával..

Ugy vagyok vele hogy becsuletesen dolgozom fiatal létemre.(valljuk be ez inkább a korosztalyom kisebbik része) /Mikor több ember munkajat is elvegzem csak hogy j olegyen /

Szeretnek több pénzt keresni ,viszonylag konyebb munkaval(nem fizika) mert a kezemet mutotték és problémaim vannak ..:/

22eves vagyok muszakvezetö vagyok de..ja ismeritek biztos..

És a munkaval ugy vagyok hogy en megcsinalok barmit tenyleg megdolgozok a pénzért csak fizessenek is rendesen ,és ezert döntöttme hogy ezt csinalnam pár evig .És engem ez a 4kezes megoldás erdekel csak..én tenyleg kerestem informáciokat (kivéve cégektöl) de nem nagyon talaltam..ezért errol a "megbizhato" oldalon probalkoztam :D és gazdagabb is lettem ;)

2018. máj. 12. 00:39
 13/14 A kérdező kommentje:

Akkor az alvas reszlegbol a lényeg

Hogy tudunk aludni a kamionba is ha "okosba " csinaljuk

és az a 9 ora ami elvileg alvas ..

Az mehetne masra pl eddzes,vagy kis maszkalas ,kocogas vagy barmire .ez erdekelt ebbol a reszbol :)

csak tenyleg figyelni kell az igazoltatasnal ...

2018. máj. 12. 00:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Az a 9 óra az pihenés. Minden, ami nem munka, te rendelkezel vele, ez a lényege. Abban az időben azt csinálsz, amit akarsz. Ez az idő 11 óra, ha egyedül vagy, mert egyedül 13 óra munkaidőd van, 11 óra pihenőd, így jön ki a 24 óra. 4 kézben egy nap nem 24 óra, hanem 30, így jön ki 21 óra munka, 9 óra pihenő.
2018. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!