Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a jogosítvány...

Miért van, hogy a jogosítvány megszerzése után sok ember nem tartja be a KRESZ-t?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lett meg a jogsim, és már a tanulási idő alatt feltűnt, mennyien nem tartják be a szabályokat. A gyakorlati órákon is az oktatóm tisztára kivolt, amikor szabálytalanul előztek minket vagy nem adták meg az elsőbbséget.

Amióta egyedül vezetek, én nagyon próbálom betartani a szabályokat, de szinte minden alkalommal találkozom olyannal, hogy valaki simán kifordul elém az alárendelt útról és nekem kell beletaposni a fékbe, vagy városon kívül tartom a 90-et és sorra előzgetnek engem.

Tudom én, hogy oktató nélkül nagyobb szabadság van, sebességet városon kívül úgyse nézi senki, vagy néha véletlenül becsúszik valami baki. De amikor azt tapasztalom, hogy egy út alatt kevesekken használják az indexet, mint akik nem, azt nem tudom hova tenni.

Nem azért találták ki a KRESZ-t, hogy betartsuk?



2018. máj. 27. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Egy két év és te se fogod betartani. Ilyen a morál, kicsit megszokod a ritmust rögtön lazább leszel. De a biztonság, az ember élet mindennél fontosabb. Ezt ne felejtsd el soha. Utólag már sírhatsz, hogy nem akartam.
2018. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Igyekszem betartani a KRESZ-t, ha bármit is befolyásol, vagy veszélyeztetném magamat, esetleg mást.


Viszont nyilván nem állok meg teljesen lefékezve a STOP-tábla vonalánál, ha jobbról-balról belátom az utat kilométerekre, s nem jön senki, hanem kigurulok.

Lehet, hogy nem rakom ki az indexet (bár megszokásból többnyire pöccintem), ha senki más nincsen az adott útszakaszon, vagy éppen körforgalomból jövök ki.

Ha alig vannak az úton, minden viszony megfelelő, nyilván nem 90-nel fogok menni, s ha sietek, akkor átlépem a záróvonalat is előzésnél.


Ez nem követendő példa, csak válaszoltam a kérdésre.


Egyébként nagyon eltúlzod a dolgokat, ritkán látok olyanokat, akik nem indexelnek, pedig rengeteget vezetek itthon, s Európa-szerte. 100/1-2 autós, talán.

2018. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

..."Miért van, hogy a jogosítvány megszerzése után sok ember nem tartja be a KRESZ-t?"...



a felszabadultság miatt...most megmutatja, hogy nem ugat be neki az oktató..


ez ilyen egyszerű...emberből van...

2018. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy nincs semmi oka arra, hogy betartsa. A szabályok korlátozzák abban, hogy mindenki mást lesz@rva a lehető leggyorsabban jusson el A pontból B pontba; ergo akadályozzák a közlekedését.

És mivel büntetlenül megteheti, ezért nem is fogja betartani azokat.

Az emberek járművezetés közben sem szabálykövetőbbek, mint máskor; jelenleg a többség nem elég érett ahhoz, hogy magától elfogadja és betartsa az őt korlátozó szabályokat...

2018. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert alacsony a közlekedési morál és sok önző autós van. Ők előbb, utóbb belefutnak a trafiba, vagy a mozgóautós rendőrbe, és fizethetnek, akinek számít az a 30-50-100ezer ft, az többnyire szabályosan közlekedik.
2018. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!