Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet ilyenkor? Ilyenér...

Mi a helyzet ilyenkor? Ilyenért egyáltalán feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap történt, hogy a várostól 5km re lerobbant egy busz arra mentem én is autóval és megismertem a buszt mert elég sok motoros barátom buszozik! Na mind1 láttam, hogy ott áll a sofőr aki egyben a barátom és megálltam hátha tudok segíteni meg gondoltam csak nem megyek úgy el melette és volt egy nagyon jó csaj az utasok között akit már láttam néhányszor ő is nézett és mondta a haver is, hogy vigyem el megkérdeztem persze, hogy nem akart ott álni a melegbe!☺ De felháborodott a nép, hogy miért nem az idős nénit viszem el a papával, mondtam, hogy kétszemélyes az autó meg utána már felhúztak és mondtam, hogy semmi közük hozzám vegyék úgy mint ha itt sem lettem volna! Én nem bántam meg főleg azért mert úgynéz ki összejött a csaj, de ma reggel felhívott egy nő, hogy én vagyok e az aki tefnap ott hagyta a 40 fokban az idős anyját aki roszzul lett és mentőt kelett hozzá hívni?! Nem hittem el azt hittem csak szórakozik valamelyik pipa utas, mert csak a lányt vittem el de a barátom megerősítette!

És most azzsl fenyegetőzik a idős hölgy lánya meg a férje, hogy feljelentenek segítségnyújtás elmulasztása miatt mert már akkor rosszul volt amikor ott voltam! Közbe meg a nagy lótúrót akkor még szépen tudott szájalni velem a néni!


A kérdésem az lenne, hogy jogilag létezik ilyen vagy ez csak balesetnél érvényes? Illetve mennyire súlyos vád ez? Gondolom a jogsimat nem veszik el mert nem okoztam semmilyen balesetet, de fizetni se fogok az k...va élet mert akkor ennyi erővel az összes ott elhaladó autóst megbüntethetnék!

Ja és a néninek elvileg komolyabb baja lett gondolom ez is számit valamit a súlyosságán?


2018. aug. 19. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mitől lett ez segítségnyújtás elmaradása? Baleset történt? NEM! A kérdés, hogy akkor közvetlenül szóltak, hogy az idős hölgy rosszul van? De ha rosszul is lett volna, és mondjuk elviszed, de pont a kocsiban belehal, akkor ki a hibás? Te nem vagy sem orvos, se taxis, se hivatásos sofőr, hogy ilyen esetekben ugranod kellett volna. Arról nem is beszélve, hogy szerintem volt mobilja valakinek a buszon hívhattak volna mentőt, taxit. Mindegy. Ez nem a te hibád. Ha a rendőr kikérdez, akkor közölheted, hogy te csak egy ismerősödet vitted haza, és ha bárki segítséget kért volna, akkor segítettél volna. Nem kell aggódni.
2018. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi probléma, ne aggódj

kérdés, hogy honnan tudta a telszámodat...

2018. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy is, ez valami rossz vicc.


Amúgy is, ha valaki annyira rosszul van akkor SEMMIKÉPPEN SEM szabad elkezdeni cipelni ide oda mert még abba hal bele. MENTŐT KELL HOZZÁ hívni - ami a sofőr felelőssége, mivel ő felel az utasaiért.


Neked aztán ehhez semmi közöd. Ennyi erővel mindenkit megbüntetnek aki abban az egy órában elhaladt az úton, mert nem vitt el magával 1-1 embert az összes autó?

2018. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A telefonszámomat pontosan nem tudom,hogy honnan szerezte, de a város előtt ugye ez az első falu ahol az eset történt én meg az az után következőben lakom kb az is 6-7 km szóval mondhatni majdnem mindenki ismer mindenkit legalább látásból! Akik még ott voltak legalább 5 embernek megvan a telefonszámom! Azóta nem hívott a nő én meg nem fogom, de szerintem az ott várakozó emberek porovokálhatták ki úgy, hogy kifestették a dolgot! Csak azt nem tudom, hogy hogy tudnak ennyire unatkozni és a más dolgával törődni az emberek?! Jóhogy már nem kell elvinnem az összes nénit bevásárolni azért mert lerobbant a busz!

2018. aug. 19. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd, az ilyen kis közösségekben észnél kell ám lenni és néha visszadugni a farkadat a gatyába. Nem, jogilag itt nem lesz semmi rád nézve terhelő, hiszen nem volt nyilvánvaló, hogy itt valaki rosszul van, veszélyben van. Viszont ha szeretnél igazán jó ember lenni és az adott közösségben szeretnél jó pontokat szerezni, akkor bizony az idős nénit és a kismamát kell hazavinni, nem pedig az egyik életerős csajt levarrni. Az ráér utána is.
2018. aug. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!