Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Váltsak oktatót vagy van...

Váltsak oktatót vagy van remény a változásra?

Figyelt kérdés
Röviden.Alig vártam hogy végre vezethessek.Erre ma már görcsölök ha csak az oktatóra gondolok.Már az első órán kiabált hogy a váltohoz nem érhetek csak a tenyerem közepével éppenhogy.Második órán végig kormányt rángatta,amit utólag azzal magyarázott hogy rossz napja volt.Azota minden órán a családi életét kell hallgatni ,vagy hogyan szidja a többi autos oktatot.50éves nőröl van szó.Parkolást magamtol tanultam meg itthon mert ő nem engedte hogy probálkozzak azt mondta fejben rakjam össze.Ma ki vitt forgalomba,elmondott mindenek amiért nemtudtam hogy mikor kell felváltani,meg azért mert lassan megyek akadájozom a forgalmat.Néha benyomta a gázt is amitől mégjobban beparáztam 90el kellett menni.Azt hittem bevezet fokozatosan.Majd óra végén azt mondta olvasgasak könyveket az autóvezetésről.Elveszi minden önbizalmam,úgy érzem én vagyok a hülye.De,tudom hogy menne ez jobban is ha hagyna gyakorolni és adna utasításokat.
2018. szept. 18. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp válts! Kifogtad a lehető legrosszabb oktatót, pedig vannak sokkal türelmesebbek is mint amilyen nekem volt.
2018. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Válts, egyértelműen.

Nekem is hihetetlenül rossz viselkedésű oktatóm volt, ami engem mondjuk hidegen hagyott, de motorral (ráadásul sajáttal) ez ugye más :D Mégis váltanom kellett, mert kijelentette, hogy nem tudok váltani és ő nem hajlandó több órát adni, amíg meg nem tanulok (??? menjek ki a forgalomba illegálisan? nem gond, de szerintem tudtam váltani, mást nem, de azt igen. honnan vette, hogy nem, passz). Ez hasonló ahhoz, amit te írtál, csak a te oktatód még érdekesebb.

Amúgy forgalmas budapesti utakon nekem is gyorsan kellett mennem, de az elején azért kis utakon mentünk, egy kezdőnek bőven sok az is. De nem tudom, mi az előírás náluk e téren, de azért rátaposni a gázra erős, bár elvileg ha bepánikolsz, ő tudja kezelni a helyzetet, max. szívrohamot kapsz (akár csak túlzóan), de hol fáj az neki...? A negyede miatt is jogosnak tartom az oktatóváltást. Mi az, hogy nem tanít meg parkolni? A párom iszonyú sok órát vett parkolásból, ez az oktatónak és az iskolának csak jó volt...


Az, hogy olyan vezetést várnak el, amit soha nem fogsz alkalmazni később, az normális, ezért jó végre oktató nélkül vezetni, a családban mindenkinek nagy megkönnyebbülés volt, hogy csinálhat, amit akar, tág keretek között. Bár a váltótenyerezés elég vadul hangzik, lehet úgy egyáltalán váltani?


Könyvek :D Mondom, én motorozni tanultam, de könyvből max. a kresz ment, nagyon furcsa még az elindulást is könyvből olvasni, teljesen absztrakt, ezt csinálni kell, nyilván.

Parkolni megtanulni könyvből, aha.

S ha nem tudod a felváltást, miért nem mondja el? Ez legalább motoron nem volt, akkor váltottam, amikor nekem tetszett, illetve muszáj volt.

A forgalmat pedig inkább akadályozd, minthogy baleset legyen, én ezt mondanám neked és erre gondolok akkor is, amikor tötymörgők akadályozzák meg a szerpentinezést... Nyilván igyekezz lehetőség szerint haladni, de ezt normálisan is el lehet mondani, elég baja van az embernek, az oktatónak pont nem kéne bunkónak lennie.


Bocs, érzékeny vagyok erre a témára s kissé lereagáltam.


Zavar, lassít, megéri váltani szerintem. S ne legyen már neki jó, én benne akarnék lenni ama emberek halmazában, akik otthagyták, hátha elég sok ilyen lesz és történik valami? Bár már kinőttem a naivitásból, de vannak még csodák.

2018. szept. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy bár sok ilyen sztori van, vannak türelmes oktatók, ahogy az első is írta. Az én második oktatóm túlságosan is az volt, általában egy árva szót nem szólt kritikusan, pedig voltak durva hibáim. Még jó, hogy magamtól is rájöttem, szerintem alapból a forgalomtól és önmagától tanul az ember, az oktató inkább csak ott van és utasításokat ad, néha más miatt is szól vagy közbelép (motornál az utóbbi sincs).
2018. szept. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en oktatom igen jo fej volt akkor szidott ha tenyleg baromsagot csinaltam ugyh egy eletre megtanultam a lecket :-P 3 oktatom volt az autosuli alatt de akitől a legjobban tartottam az is normalis volt
2018. szept. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Mindenképpen válts. Nekem szerencsére elsőre jó oktatóm volt, vele gyorsan letoltam a kötelező órákat, aztán elsőre sikerült a vizsga is. Sok múlik rajtad, de nagyon sok múlik az oktatón is, jobb ha az autóvezetést nem ilyen rossz élményekkel, meg erős indulatokkal asszociálod.
2018. szept. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs remény a változásra. Elég kemény pénzeket fizetsz az órákért, butaság lenne egy rossz oktatóhoz ragaszkodni.
2018. szept. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nem váltasz, akkor az lesz, hogy ott állsz majd 30 órával a hátad mögött és nem tudsz semmit. Akkor jön a dilemma, hogy megéri-e még váltani vagy inkább menjél most már vizsgázni így. Tele van ilyen kérdésekkel ez az oldal.


Szóval te még időben vagy, válts amint lehet.

2018. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Válts és szólj az iskola vezetőjének, hogy nézzenek a körmére.
2018. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a kifizetett óráimat még itt levezetem és kérem is a kikérő lapomat.Sajnos övé az iskola,rajta kivül csak 1oktató van ennél a sulinál.Iskolát is váltok,valóban nem ér annyit hogy kidobjam a pénzt közbe meg könyvekből tanulom a váltást:/
2018. szept. 19. 14:30
 10/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem is keress másik sulit. Ha itt Ő a tulajdonos én innen mennék minél messzebb.


Én nulla tudással mentem vezetni. már rögtön első alkalommal a vezetőülésbe ültem. Én vezettem a rutinpályáig és vissza is.

Először még Ő váltott, én csak kormányoztam nyomtam a gázt és a féket. A kereszteződésekben is Ő vitt át. Segített bejutni a rutinpálya sorompóján.

A pályán meg kezdődött az oktatás. Először lassan tanultam meg menni. Az elindulást és a váltást gyakoroltuk. Tolattunk. Aztán a kézifékes indulást és a parkolásokat.


Minden alkalommal én vezettem oda-vissza a rutinpályáig. A gyakorlások vége felé, mikor már a vizsgaútvonalak nagy részét végigjártuk, rám bízta merre akarok menni, mit akarok gyakorolni. Volt, hogy visszakértem magam a rutinpályára, mert gyakorolni akartam a tolatva parkolást.


Nagyon türelmes ember volt, még akkor sem kiabált, amikor tényleg megérdemeltem volna. És bármilyen rosszul ment egy adott alkalom, a következőnél ugyanolyan mosolyogva és lelkesen várt.


Szerettem nála tanulni.


Szóval keress minél előbb egy másik oktatót, aki valóban tanít, ordibálás helyett és nem kapod a kormány után.

2018. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!