Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsiszerzésnél a gyakorlati...

Jogsiszerzésnél a gyakorlati órákban az 50 perc CSAK vezetés?

Figyelt kérdés
Az órám egy bizonyos része oda és visszaút a tanpályára, de még nem tudok vezetni úgy h ezt én tegyem meg. Az oktató vezet. Egy alkalom 10k forint (2 óra). És eléggé felháborító h egy része abból áll h itt egy jobb kanyar, itt ezt figyeld és közben ő vezet. Viszont nagyon okoskodni sem akarok, ezért szeretném tudni h mi a hivatalos szabály erre, mielőtt az oktatónak említeném

2018. nov. 20. 08:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük az oktató szemszögéből (s nem azt feltételezve, hogy mindegyik le akar húzni).

Ő órabérben van fizetve. Legyen ez 1 forint. Ha váltáskor 1 perc alatt megvan a csere, akkor 3 óra alatt három forintot keres. Szerinted neki megérné, hogy 1 óra, míg érted megy, 1 órát oktat, 1 óra, mire visszavisz oda, ahol felvett, s egy óra, mire visszaér a bázisra. Tehát így veled 4 óra alatt keresne 1 forintot.


Én a forgalomban vezetést úgy kezdtem, hogy az oktató mondott 3 pontot, ahol fel tud venni. Mindegyik a vizsgaútvonalakat érintő hely volt.

Az első 4-5 alkalommal csak olyan helyen vezettem, ahol szinte semmi forgalom nem volt, s minden utca jobbkezes.

Csak utána mentünk forgalmasabb helyekre, ahol elsőbbségadás táblák, lámpák, zebrák stb. is voltak.

S ez még abban az időben volt, amikor zárt terülten rutin órák is vizsga is volt.

Ha csak üldögélsz mellette, az persze, hogy nem jó neked, de ha nincs olyan hely, ahol át tudja engedni a vezetést kockázat nélkül, akkor nem sok választási lehetősége akad.

2018. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Első óránál megbeszéltük h x órakor találkozunk. Fél órát késet. Bocsi, azt mondja a tanuló aki ide vezetett (!) nem a tanár, nagy a forgalom. Nem mondtam h nem neked kel elnézést kérned, hanem az oktatódnak. Én se teleportal jöttem, bkval, belekalkuláltam ilyen egyszerű. Sztem túl kevés az oktató, nagy az igény és azt csinálnak amit akarnak
2018. nov. 20. 11:31
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezt a késésest mindegyik eljátsza én is nyeltem sokszor csak, de az oktatása jó volt és ha ugyan ezt kapod mindenhol akkor jobb az ha nem háborogsz főleg nem az első pár óránál már. Ha szerinted nem vagytok jók egymásnak akkor válts de mindenhol ez lesz. És lesznek az életbe nagyobb dolgok is, nem jó ha mindent negatívan kezelsz.
2018. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hovarju ***** válasza:

Az én oktatóm sosem késett. nem tudom hogy csinálta, de mindig akkor kanyarodott be a sarkon az utcába, ahol találkoztunk, amikorra meg volt beszélve. Egyszer késtünk kb. 2 percet a következő tanulótól, amikor én vezettem és nem arra az útra kanyarodtam, amit mondott.


Ja és nem bevásárlásra és az ügyei intézésre ment el a vezetési idő. (mert ilyet is hallottam már)


Egyébként a sulival való szerződésben benne volt, hogy 10 percet késhet és én rám is várnia kell ennyit, ha elkések, egyébként kifizettetik az órát. De én sem késtem az oktatás alatt. Egy alkalommal mondtam le a megbeszélt időpontot, mert közbejött valami, de az oktató miatt sosem maradt el óra. Ha megbeszéltünk egy időpontot mindig pontosan érkezett.

2018. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
13-as. Nem háborgok az oktatónak nyílván mert alárendelt pozícióban vagyok. De egyébként egy másik sulitól jöttem el mivel egy oktató 2 hét várakozást ígért. Eltelt több mint 2 hét semmi. Felhívom és hát ő elfelejtkezett h megbeszéltünk volna bármit. DE most már 4 hetet kell várni, nem 2. Nem volt másik szabad okatató ott, így hát váltottam. Jaj de tudom, én vagyok a pesszimista :)
2018. nov. 20. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!